Zdraví

Proč užívat inhalátor himalájské soli?

Himalájská sůl je známá nespočtem zdravotních benefitů. Lidé používali sůl v mnoha formách pro terapeutické účely po tisíce let. Pokud jste někdy strávili jeden den u moře, jistě jste si všimli, že divotvorný slaný vzduch má příznivé účinky, od lepšího dýchání, po krásné a zdravé vlasy a pleť. Tohoto využívali lidé od pradávných dob.

Staří Řekové používali sůl jako součást „haloterapie“, k léčení respiračních obtíží a jiných problémů spojených s dýcháním. Po celé východní Evropě se lidé chodí posadit do jeskynních místností se solnými plochami, aby využili poskytnuté léčivé účinky. Ve starověké ayurvédské medicíně a kultuře indických jogínů vdechování soli bylo používáno na očistu nosu a hrdla za pomoci známého hrnce Neti, který užívání himalájskou sůl na pročištění dýchacích cest a boj proti škodlivým organismům. Výzkum z 19. století prokázal, že lidé pracující v solných dolech mají zejména dobré cesty dýchací a obecně netrpí na onemocnění plic.

Vědci zjistili, že vdechování čistého solného vzduchu v solných dolech může pomoci snížit respirační obtíže, stejně jako obtíže spojené s kouřením a znečištěním vzduchu. První solné lázně se otevřely v Polsku po prohlášení polského doktora Felikse Boczkowskiho, že dělníci v solných dolech trpí mnohem méně na onemocnění respiračního systému než dělníci v jiných dolech.

Moderní solná terapie

Moderní solná terapie, která zahrnuje inhalátory himalájské soli, poskytuje ideální sloučení moderních a starověkých technik na poskytnutí velkého spektra zdravotních přínosů. Tyto inhalátory navíc, na rozdíl od farmaceutických léčiv nebo steroidových inhalátorů, poskytují přírodní přístup bez negativních vedlejších účinků.

Pokud se nemůžete dostat k oceánu, existují speciální místnosti vyložené solí, které se vyrojily po celé planetě, napodobující jeskynní prostředí v evropských zemích. Jako obyvatelé České republiky máme to štěstí, že si můžete kdykoli najít nespočet solných jeskynní a začít je pravidelně navštěvovat. Pokud vám však taková možnost nevyhovuje, existuje ještě jedna mnohem příhodnější možnost – váš vlastní inhalátor himalájské soli. Neznamená to, že bude doslova vdechovat kusy granulované soli, naopak budete vdechovat mikroskopické částečky, které jsou známé protizánětlivými účinky, balancí histaminové odezvy a suchým hlenem, čímž poskytují ideální kombinaci na léčbu onemocnění, jako je bronchitida, astma aj.

Při vdechu z inhalátoru odchytí vlhkost ve vzduchu maličké částečky soli, které pak přenese hluboko do plic. Sůl pomáhá zvlhčit sliznice, zmenšit množství hlenu a snížit zánět – vše bez vedlejších účinků.

Proč himalájská sůl?

Himalájská sůl je zatím nejčistší solí na Zemi – neobsahuje žádné znečišťující složky, toxiny ani chemikálie. Její výjimečnost spočívá v tom, že obsahuje stejných 84 minerálů a jiných elementů, nalezitelných v lidském těle. A protože se tyto minerály nachází v koloidní formě, znamená to, že jsou dost malé pro lehké vstřebání do buněk.

Zdravotní přínosy užívání inhalátoru himalájské soli

  1. Detoxifikace vzduchu, který dýcháte

Všichni dýcháme poměrně fascinující množství chemických znečišťovadel, stejně jako kouř, prach, smog či částečky zvířecí kůže a chlupů. Toto velice stresuje naše plíce. Pokud jste nuceni pobývat v podmínkách s velkým obsahem kouře, prachu, smogu aj., himalájská sůl vám pomůže snížit jejich efekty.

  1. Čištění respiračního systému

Pokud jste někdy používali hrnec Neti, již víte, jak účinná je slaná voda na očištění ucpané nosní dutiny. Inhalátor himalájské soli funguje na stejném principu. Pomáhá zabíjet bakterie a napojuje se na všechny kontaminanty, které mohou být zaseknuté v nosní dutině z dýchání znečištěného vzduchu.

Dokonce u kuřáci poznali úlevu při abstinenčních příznacích spojených s odhodláním přestat kouřit, když používali tento prospěšný inhalátor. Může též udělat velký rozdíl v alergických příznacích, protože odstraňuje mikroskopické částečky zvířecích chlupů a kůže a prach z ovzduší.

  1. Lepší spánek

Zdravý noční spánek je nezbytný pro všeobecné zdraví. Kvalitní odpočinek vás nezanechá pouze s lepším pocitem a menšími kruhy pod očima, ale je klíčovou součástí zdravého životního stylu prospěšného pro vaši mysl, srdce, váhu a mnohem víc. Příliš málo spánku je dokonce spojováno s kratším životním rozpětím.

Pokud nemůžete spát kvůli problémům s dýcháním nebo kvůli senné rýmě, kvůli které furt smrkáte či kýcháte, užití solného inhalátoru může být obrovskou pomocí. Ničí totiž blokádu a navršený hlen v nosní dutině a může dokonce uvolnit od nočního kašlání nebo chrápání. Říká se, že vdechování himalájské soli může dokonce vyrovnat histaminovou odezvu, takže se konečně dočkáte řádného zaslouženého odpočinku.

  1. Snížení krevního tlaku

Inhalátory himalájské soli také snižují krevní tlak díky svému obsahu draslíku. Čtyřletá studie ukázala, že zatímco vysoké množství hladiny sodíku zvyšuje riziko vysokého tlaku, draslík pomáhá tyto efekty zvrátit a snižuje krevní tlak.

Draslík je klíčový minerál, na který se tělo spoléhá pro správnou funkci. Pomáhá snižovat krevní tlak vyrovnáváním negativních efektů sodíku. Ledviny pomáhají řídit krevní tlak udržováním správného množství tekutin v těle. Čím více tekutin, tím větší krevní tlak. Ledviny filtrují krev a odsávají veškeré nadbytečné tekutiny, které posléze uchovávají v podobě moči v močovém měchýři. Tento proces využívá delikátní rovnováhy sodíku a draslíku, aby vytáhl vodu skrze stěnu buněk z krevního oběhu do sběrného kanálu, který vede přímo do močového měchýře.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button