Rady a tipyZdraví

Mořská sůl na bolest v uchu, znáte tento trik s ponožkou?

Infekcemi a záněty uší trpí více děti, než dospělí. Bolest se může objevit v jednom uchu, často ale postihuje obě uši, i když je zánět jen v jednom uchu. Jedná se o konstantní, tupou bolest, která je někdy doprovázena pálením.

Pokud máte zánět středního ucha, trpíte zřejmě i na příznaky typu horečka a dočasná ztráta sluchu. Když se u vás projeví tyto příznaky, měli byste ihned navštívit svého ošetřujícího lékaře.

U malých dětí se často týká změny chování a plakáním. Děti si sahají na ouška a jsou velmi podrážděné. I v tomto případě určitě ihned navštivte dětského lékaře.

Mezi frekventovanou příčinou zánětu ucha je infekce v uchu, změna tlaku v důsledku cestování letadlem, znečištění ucha, cizí těleso v uchu, infekce postihující dutiny a krk, ale i šampon a voda v uchu.

Pokud však netušíte, zda se jedná o zánět ucha, ale bolest vás trápí, přinášíme pro vás magickou ponožku, která tuto bolest potlačí. Jedná se jen o bavlněnou ponožku naplněnou hrubou mořskou solí.

Co je potřeba na tento obklad:

  • 1 čistě bílá bavlněná ponožkabolest
  • ½ šálku hrubé mořské soli

Je důležité používat bílou ponožku, která není nikterak barvená. Barva v ponožce nemusí vyhovovat kombinaci se solí nebo může být hořlavá. Ponožka se totiž bude zahřívat a pokud by obsahovala tyto látky, může dojít k problémům. Abychom jim předešly, používejte proto bílou ponožku. U soli volte opravdu jen hrubou zrnitost. Pokud by byla jemně mletá, riskujete že pronikne ponožkou a dostane se do ucha. Sůl musí být mořská, aby měla léčivé vlastnosti.

Jak postupovat

Nejprve naplňte ponožku mořskou solí a zavažte na konci pevným uzlem. Ponožka by měla být velká asi jako vaše dlaň. Takto naplněnou ponožku vložte na pánev a na střední stupeň ohřívejte asi 5 minut. Ujistěte se, že ponožku vyhříváte rovnoměrně ze všech stran, občas ji klidně protřepte. Předehřátý vak by měl být horký, ale zase byste na něm měli udržet svou dlaň.

Takto nahřátý sáček přiložte k bolestivému uchu a nechte působit asi 20 minut. Uvidíte, že úleva přijde každou chvíli.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button