Zdraví

Zbavte se bolesti kloubů přírodní cestou

Bolesti kloubů provází život mnoha lidí. Objevují se především u osob, které dosáhli určité věkové hranice, přibližně padesáti let. Jediným řešením nejsou léky nebo okamžitá stopka pro veškeré činnosti, pomoci vám mohou přírodní obklady, které si může každý vyrobit doma. Vyzkoušejte přírodní léčivé prostředky, které vám pomohou s řadou zdravotních problémů a i s bolestí kloubů. Příroda ukrývá řadu rostlin, které vám pomohou při nepříjemné bolesti.

Účinky kůry z vrby bílé

Vrbová kůra obsahuje salicin, flavonoidy, fenoly a třísloviny. Pomůže vám její analgetický, tedy proti bolesti působící účinek. Kůra má také protizánětlivé účinky a využívá se při revmatických potížích, dně, bolestech zad, hlavy, svalů, atd. Používejte 2 g sušené kůry, kterou zalijte horkou vodou. Nechte vylouhovat a užívejte až 4 krát denně po dobu tří týdnů.

I zázvor pomáháginger-1191927_960_720

Kořen zázvoru má velmi silné protizánětlivé účinky, díky tomu je velmi oblíbeným spojencem v boji proti revmatismu, artritidě a jakékoli bolesti kloubů. Důležitou látkou v zázvoru je především gingerol a fenoly, díky kterým má tak léčivé účinky. Oceníte ho nejen při bolestech kloubů, ale je skvělou prevencí proti chřipce a nachlazení, působí proti nevolnosti, bolesti břicha a hlavy a pomáhá vám zbavit se přebytečného tuku. Užívejte tedy zázvor pravidelně. Stačí 1-2 lžičky zázvoru zalít horkou vodou a nechat vylouhovat. Přidat do zázvorového čaje můžete trochu medu či skořice. Pokud si zázvor nastrouháte na jemno, můžete ho s klidem vypít spolu s čajem. Nakrájený čerstvý zázvor se může také přikládat přímo na postižená místa a obvázat.

Kopřivová pomoc

Kopřiva patří mezi časem prověřené pomocníky. Má příznivé účinky při léčbě artritidy, je vhodná pro cukrovkáře, jelikož snižuje množství cukru v krvi, působí příznivě i na bolest hlavy. Kromě toho pomáhá při problémech se žlučníkem, játry a ledvinami. Spousta z nás kopřivu neužívá, maximálně si ji dopřeje v jarní nádivce ke kuřeti, ale důvodů, proč zařadit kopřivu do našeho jídelníčku, je opravdu mnoho. Pokud vás bolí klouby, přikládejte kopřivu přímo na bolestivé místo či si z kopřiv připravte koupel, ve které byste však měli být ponořeni pouze do výšky srdce. Dopřávejte si také čaj z 2-4 g sušených listů kopřiv, které zalijete horkou vodou a necháte 10 minut louhovat. Pijte čaj několikrát denně po dobu alespoň 3 týdnů.

Kostival lékařskýpfps

Pomoci vám může na bolavé klouby tinktura z kostivalu, listy či kořen kostivalu. Listy stačí povařit a následně teplou hmotu položit na bolavá místa. Pomoci vám mohou také obklady z kořene. Listy kostivalu můžete přidat také do své koupele při revmatických bolestech, dně či poruchách prokrvení. Snadno si doma můžete připravit z kostivalu tinkturu, mast či víno, které je navíc prevencí kardiovaskulárních onemocnění. Víno si jednoduše připravíte z 2 až 5 umytých a nadrobno nasekaných kořenů, které budete louhovat po dobu až 6 týdnů v litru přírodního bílého vína. Tento lék je vynikající při onemocnění plic.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button