HubnutíPřírodní léčbaZdraví

Třídenní půst dokáže zregenerovat celý imunitní systém – zkusíte to i vy?

Co takhle připravit se na Vánoční obžerství trochu jinak? Krátký půst vám před svátky určitě neublíží. A navíc, zdá se, že takové krátké hladovění má úžasné zdravotní účinky na celý náš organismus.

Nedávné studie naznačují, že krátký půst dokáže restartovat celý imunitní systém a naprogramovat ho zase na správnou „frekvenci“. Lidé, kteří se účastnili těchto výzkumů potvrdili, že po několika týdnech pravidelných dnů hladovky se začali cítit o mnoho lépe, byli nabiti energií a celkově se zlepšilo jejich zdraví.

Mnoho nemocí totiž vzniká oslabením a rozpadem důležitých buněk zajišťujících obranu organismu. Bylo však zjištěno, že hladovění umí tento proces zastavit a podpořit regeneraci buněk do původní podoby.

Jak to funguje?

Výzkum navrhoval systém 5:2, tzn., že lidé 5 dní jedli normálně a další 2 dny hladověli. Bylo ale zjištěno, že takto drastický způsob není nutné aplikovat. Úplně postačí, když si jednou ročně vyhradíte 3 dny v kuse, kdy se podrobíte této očistné kúře.

Půst neznamená úplnou absenci potravy, ale pouze snížení běžného příjmu na čtvrtinu. To znamená, že budete jíst ve standardních časech (třeba 5x denně). Jen místo obvyklého množství jíte o poznání méně a pocit hladu zaplníte vodou a čajem. Zvýšené množství tekutin hraje při půstu důležitou úlohu, takže to nepodceňte!

Možná budete mít první den pocit hladu, ale druhý a třetí den půstu už by se vaše tělo mělo adaptovat. Po třech dnech začněte spíše s lehčí stravou, abyste tělo nedostalo kalorický šok.

Tento půst vám pomůže jako prevence před závažnými chorobami a udělá dobře zejména vašemu imunitnímu systému.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button