PrevenceZdraví

20 přírodních pomocníků na silné menstruační krvácení

Některé ženy jsou nešťastné, že při menstruaci mají extrémně těžké krvácení. Tento stav se označuje jako menoragie a může být genetický nebo způsoben faktory životního stylu. Ženy, které trpí menoragií, mají nejen extrémně těžké období, ale také mohou krvácet po delší dobu a mají krevní sraženiny a vážné křeče. Je to bohužel běžný výskyt u žen v premenopauze, ale to neznamená, že jsou jedinou skupinou, která trpí těžkým krvácením.

Pokud trpíte těžkým krvácením během menstruace a myslíte si, že s tím nemůžete nic dělat, ​​zamyslete se znovu.

Níže je uveden seznam 20 nejúčinnějších a přírodních řešení pro léčbu menoragie

1. Kontryhel

Z bylinek zvolte na prvním místě kontryhel, který je velice chutný a lze jej pít samostatně i dlouhodobě bez jakýchkoli nežádoucích účinků. Má vliv na veškeré gynekologické problémy, záněty, čistí, upravuje hormonální hladiny, pravidelnost menstruace a odstraňuje bolestivé křeče.

Jednu vrchovatě naplněnou lžíci dáváme do 1/4 litru vody, jenom spaříme a necháme krátce vyluhovat. Pijeme dvakrát denně týden před menstruací a v průběhu cyklu.

2. Tymián

Vezměte 1 lžíci čerstvých tymiánových listů a luhujte je ve vroucí vodě po dobu 10 minut. Nechte mírně vychladnout a pak pijte 2-3x denně. Přinejmenším můžete zahrnout tymián do více vašich pokrmů, zejména při menstruaci.

3. Omega-3

Jakékoli potraviny, které jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, pomohou snížit těžké krvácení. Potraviny zahrnují mořské plody, rybí tuk, ořechy a lněná semínka. Přidejte je do jídelníčku pravidelně, abyste pomohli léčit těžké krvácení.

4. Papája

Konzumace papáji ulehčí křeče a kontrakce v děloze, což také pomůže snížit množství krvácení.

5. Sezamová semena

Směs 300 gramů sezamových semínek namelte ve vašem mixéru dokud nevytvoříte jemný prášek. Smíchejte jednu lžíci tohoto prášku do pohárku vody a pijte dvakrát denně během svého období. Zbývající část prášku je určena k použití po celý rok.

6.Pískavice- řecké semeno

Při konzumaci pískavice se může snížit množství krvácení při menstruaci. Aby vaše tělo mohlo trávit semena, budete muset vařit 3-4 polévkové lžíce ve čtyřech šálcích vody po dobu 10-15 minut a míchat. Jíst třikrát denně.

7. Šípkový čaj

Bohatý s vitamínem C, šípek absorbuje přebytečné železo z jídla. Pijte čaj s šípky nejméně dva dny, než začnete menstruovat a během cyklu krvácení.

8. Petržel

Tato bylina není jen ozdoba – může také významně snížit množství krvácení během menstruace. Udělejte čerstvý šálek petrželové šťávy a pijte s každým jídlem po dobu prvních tří dnů menstruace. Můžete také posypat více pokrmů, včetně těstovin.

9. Měsíček

Vezměte 5-7 květů měsíčku a vařte je v ½ litru vody po dobu 10-15 minut. Nechte vychladnout.

Pijte čaje třikrát denně.

10. Květy hlohu

Kombinujte 15 gramů šafránu s 30 gramy hlohu a konzumujte odvar. Toto řešení nejen omezí těžké období, ale také krevní sraženiny a křeče.

11. Studená komprese

Použití studeného komprese do břišní oblasti pomůže ke snížení krevních cév a sníží průtok krve. Položte ledové kostky do plastového sáčku, pak zakryjte ručníkem a aplikujte na břicho. Nechte kompresi působit 15-20 minut. Tuto nápravu můžete opakovat každé čtyři hodiny.

12. Blackstrap melasa

Blackstrapová melasa je bohatá na železo, což pomáhá při tvorbě červených krvinek a může přispět ke snížení menoragie. Přidejte 1-2 čajové lžičky na šálek teplé vody nebo mléka a pijte ji jednou denně.

13. Kajenský pepř

Kajenský pepř pomáhá ztuhnout krevní cévy a tím snižovat nadměrné krvácení. Pro jednoduché řešení přidejte ½ čajové lžičky kajenského pepře do sklenice teplé vody spolu se lžící organického medu. Během menstruace můžete pít 2-3x denně.

14. Koriandrová semena

Koriandrová semena jsou již dlouho používána v asijských kulturách k léčbě těžkého krvácení během menstruace. Vařte jednu čajovou lžičku semen koriandru do dvou šálků vody, dokud se množství nezmění o polovinu. Nechte lehce schladit, sceďte, přidejte med, pak pijte, dokud je ještě teplý. Můžete pít 2-3x denně.

15. Jablečný ocet

Jablečný ocet funguje jako přírodní tonikum, které odstraňuje toxiny z těla a snižuje těžké období. Jelikož může také pomoci regulovat hormony v těle, může také pomoci snížit další nepříjemné symptomy spojené s menstruací (např. Křeče, podrážděnost atd.). Pro nejjednodušší řešení kombinujte 1-2 lžičky nefiltrovaného, ​​syrového jablečného octa se sklenicí vody. Můžete ho pít třikrát denně, abyste snížili krvácení.

16. Skořice

Skořice má širokou škálu přínosů, ale snížení průtoku krve je jedním z nejpůsobivějších. Má také protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají zmírnit křeče během menstruace. Dejte čajovou lžičku skořice do šálku vody a několik minut vařte, nechte vychladnout na pokojovou teplotu a pak přidejte med. Tuto směs můžete vypít dvakrát denně.

Tinktura skořicové kůry je další možností a tři kapky je možné užívat dvakrát denně. Pravidelně můžete přidávat skořici do své pravidelné stravy, ať už ji posypete do kávy nebo na pečivo.

17. Hořčík

Hořčík má zásadní význam pro udržení rovnováhy ženských hormonů a konzumace více hořčíku pomáhá regulovat tok krve během menstruace. Zkuste přidávat další potraviny bohaté na hořčík do vaší stravy, zejména během menstruace, jako jsou oves, ořechy, semena, avokádo, tmavá čokoláda, meloun.

18. Listy maliníku

Malinové listy obsahují taniny, které napomáhají posílení děložních svalů a tím snižují průtok krve během těžkých období. Udělejte čaj vařením lžíce sušených listů na 3dcl vody deset minut. Měli byste začít pít tento čaj týden před menstruací a během menstruace; můžete čaj pít 2-3x denně.

19. Citron

Šťáva z citronů pomáhá při silné menstruaci zmírňovat krvácení. Týden před plánovanou menstruací popíjíme ráno a večer citronový nápoj. Vymačkanou šťávu z citronu dáme do 3dcl vlažné vody.

20. Železo

Železo je dalším důležitým prvkem pro regulaci toku krve. Chcete-li bojovat proti těžkým obdobím, přidejte do jídelníčku více potravin bohatých na železo. Mezi dobré zdroje železa patří tmavě zelená zelenina, luštěniny, dýňová semena, rozinky, játra, vejce, sušené hřiby mají velký obsah železa.

Pokud trpíte těžkým menstruačním krvácením, už se nemusíte cítit beznadějně. Jak bylo uvedeno, existuje mnoho účinných přírodních prostředků, které mohou pomoci snížit krvácení a umožnit vám pokračovat v běžném životním stylu, a to i při menstruaci.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button