KrásaZdraví

Pečujte o svá chodidla, zaslouží si to.

Péče o nohy bývá často podceňovaná, ale měla být samozřejmostí, stejně tak, jako péče o jiné části těla. Musíme si uvědomit, že nohy jsou nejzatěžovanější částí našeho těla. Jsou to naše nosné pilíře, a proto bychom se o ně měli pečlivě starat. Pokud jsou v dobré kondici, můžeme se bez problémů pohybovat a stát na nich.
Důvodem k péči o nohy však není jen zdravotní hledisko, ale také hledisko estetické. I chodidla jsou naší vizitkou. Pokud vám z otevřených bot vykukují neupravené, zrohovatělé a popraskané paty, věřte, že to pokazí váš celkový dojem, i když vám to jinak může slušet sebevíc.

Chodidla si zaslouží hýčkat

Součástí péče o chodidla by měl být i výběr správné obuvi – v závislosti na činnosti, kterou v ní vykonáváme. Obecně však platí, že bota má být prodyšná, aby noha mohla dýchat, ale měla by ji chránit před nepřízní počasí a špínou. Také musí umožňovat bezpečnou a pohodlnou chůzi, podle typu terénu.
Chodidlům svědčí zdravý životní styl, sport, co jim nesvědčí – nadváha.Dopřejte svým nohám zábal či masku, alespoň 1x týdně.

Domácí wellnes pro vaše nohy

Jednoduchá lázeň – do větší nádoby nalijeme teplou vodu, necháme v ní rozpustit speciální sůl pro změkčení kůže (může být i sůl z mrtvého moře), dobré je do vody přidat pár kapek citronu, který kůži změkčí a vybělí nehty, můžeme dát i pár kapek oblíbeného esenciálního oleje, nohy necháme v lázni alespoň 20 minut.
Koupel na změkčení pokožky nohou – 3 lžíce smetany, 1 lžíce olivového oleje, 3 litry vroucí vody, necháme zchladnout a nohy koupeme 15 – 20 minut.
Koupel na oteklé nohy – 1 hrst mátových lístků, 1 hrst heřmánkových květů, 1 hrst levandule. Bylinky přelijeme třemi litry vroucí vody a necháme 25 minut louhovat, přecedíme, nalijeme do lavoru a koupeme nohy 15 minut.
Octová koupel – koupel zklidňuje nohy a pomáhá odstranit jejich nadměrné pocení a zápach. 3 lžíce jablečného octa a 1 lžíci citrónové šťávy smícháme se třemi litry horké vody. Nohy namáčíme po dobu 20 minut.
Pleťová maska na nohy – 1 žloutek, 3 lžíce tučného tvarohu, 3 kapky citrónové šťávy, 2 lžičky tekutého medu. Uvedené ingredience promícháme, směs naneseme na chodidla, zabalíme potravinářskou fólií a necháme 30 minut působit. Následně opláchneme teplou vodou a namažeme krémem.
Peeling nohou – 3 polévkové lžíce mandlového nebo olivového oleje smícháme s 1 lžící hrubě mleté mořské soli a 1 lžící strouhaného kokosu. Tento peeling nanášíme na vlhká chodidla a snažíme se ho pořádně vmasírovat do kůže, následně nohy řádně omyjeme.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button