Krása

Jakou péči o pleť byste měli volit v zimě? Vyhněte se zbytečným chybám

Péče o pleť v zimě by měla být o mnoho rozdílnější než ve zbytku roku. Letní sluníčko nahrazuje štiplavý mráz, podzimní vítr ledový vichr a pokožka trpí nejen chladem, ale také nedostatkem výživy a hydratace. Dopřejte své pleti vše, co přes zimu potřebuje a vyvarujte se zbytečným chybám, které by vaší pleti mohly velmi uškodit. Dnes se společně podíváme na to, čemu se vyhnout a jakou péči zvolit.

Volba vhodného krému

V zimě bychom měli používat hutnější krémy, tedy ty, které mají vyšší podíl tukových látek, například ceramidy, cholesterol nebo rostlinné oleje. Není ani pravdou, že byste neměli používat hydratační krémy. Používat byste měli ty, které mají speciální emulzní formu, ve kterých je voda ukryta v tukových látkách. Dbát byste měli také na dostatečný přísun antioxidantů, jak ve vaší kosmetice, tak ve vaší stravě. Ty chrání pokožku proti vnějším vlivům a především smogu, který je v zimě velkým problémem.

Pravidelně vyživujte

Svou pleť pravidelně a často vyživujte. Nikdy nezapomínejte na nanesení krému pod make-up. V zimě potřebuje pleť dostatek hydratace a výživy. Důvodem je i to, že se velmi oblékáme a pleť nedýchá. Do své péči přidejte výživné pleťové masky a jemné peelingy, které obnoví zhrublou pokožku. Starší ženy by neměly zapomínat ani na vyživující séra.

Ochrana i v zimě

I přes zimu, tedy alespoň v některých dnech, vykouknou sluneční paprsky. Jejich sílu nepodceňujte a pokud jste na horách či ve městě, kde jste delší čas slunečnímu záření vystaveni, dopřejte si krémy s ochranným faktorem či klasický opalovací krém. Chráníte svou pokožkou před tvorbou tmavých pigmentových skvrn a předčasnému stárnutí pleti.

Hydratace zvenku i zevnitř

Nezapomínejme ani na to, že zdravý vzhled pleti ovlivňuje vnější, ale i vnitřní péče. Záleží na tom, co jíme a pijeme. Především v zimním období pokožku a celé tělo nedostatečně hydratujeme zevnitř. Prostě málo pijeme. Ideální je konzumace čisté vody či zelených a ovocných čajů. Káva a alkohol je však pro vaši pleť více než nevhodná.

Péče o rty

V zimním období byste neměli zapomínat na péči o vaše rty. Ty jsou především v mrazech velmi náchylné k popraskání a následnému pálení. Jsou opravdu velmi citlivé. Dopřejte jim péči v podobě ochranného balzámu a večer je namažte výživným olejíčkem. Rty mají velmi jemnou a především tenkou pokožku, neobsahuje ani mazové žlázy a samy se s zimními nešvary nevypořádají. Při častém vysychání a práskání rtů může docházet k osychání kontur rtů a tvorbě vrásek kolem rtů, které jsou zvláště ve stáří velmi viditelné.

V zimě trpí i ruce

Pokud řádně pečujete o vaši pleť, nezapomínejte ani na péči o vaše ruce, které také velmi trpí, a to i když nemrzne. Nejjednodušší péčí je nošení rukavic a pravidelné mazání rukou výživným krémem. Jednou týdně si dopřejte zábal na ruce s olejíčkem či peeling, který ruce prohřeje a kůži obnoví.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button