KrásaPrevenceZdraví

Celulitida netrápí jen ženy. Jak její projevy zmírnit?

Jste připraveni rozloučit se s frustrujícími hrudkami a hrbolky známými jako celulitida? Celulitida, běžné kožní onemocnění, které postihuje převážně ženy, může být zdrojem frustrace. I když neexistuje univerzální řešení pro úplné odstranění celulitidy, existuje několik přírodních přístupů, které můžete vyzkoušet, abyste minimalizovali její viditelnost.

Pravidelně cvičte

Pravidelná fyzická aktivita nejen podporuje celkovou pohodu, ale může také pomoci snížit výskyt celulitidy. Aerobní cvičení, jako je běh, plavání a jízda na kole, pomáhají při spalování tuků a zvyšují oběh, což může snížit nápadnost celulitidy. Navíc začlenění silových tréninkových cvičení pomáhá rýsovat svaly, což vede k pevnějšímu vzhledu pokožky.

Vyzkoušejte masážní terapii

Masáž postižených oblastí může zlepšit krevní oběh a zmírnit výskyt celulitidy. Různé masážní techniky, jako je hnětení, válcování a klepání, mohou být použity k zaměření na problémové oblasti. Pravidelné začlenění vlastní masáže nebo vyhledání odborné pomoci může zlepšit průtok krve a snížit vzhled pokožky.

Dodržujte zdravý jídelníček

Vyvážená strava hraje klíčovou roli při snižování celulitidy. Zaměřte se na konzumaci potravin, které mají nízký obsah kalorií a tuku a zároveň jsou bohaté na vlákninu, jako je ovoce, zelenina a celá zrna. Tyto potraviny bohaté na živiny vám pomohou udržet pocit nasycení a podporují celkové zdraví. Na druhou stranu je vhodné omezit příjem zpracovaných potravin, sladkých nápojů a nadměrného alkoholu, protože mohou zhoršit výskyt celulitidy.

Využijte kompresní punčochy

Nošení kompresních punčoch během dne nebo noci může zvýšit průtok krve a pomoci minimalizovat výskyt celulitidy. Tyto specializované punčochy poskytují jemný tlak, zlepšují krevní oběh a snižují zadržování tekutin. Mohou být zvláště účinné, když se nosí během fyzické aktivity nebo při delším stání.

Přijměte návyky zdravého životního stylu

Ukončení kouření a pití alkoholu s mírou může přispět ke snížení viditelnosti celulitidy. Kouření poškozuje kolagen a elastin – dva proteiny nezbytné pro pevnost a pružnost pokožky. Zatímco nadměrná konzumace alkoholu může vést k přírůstku hmotnosti, což zintenzivňuje nápadnost celulitidy. Odstraněním těchto škodlivých návyků můžete podpořit přirozenou pružnost pokožky a celkové zdraví.

Přiměřeně hydratujte

Pití dostatečného množství vody pomáhá při vyplavování toxinů z těla a může vést ke zlepšení celkového vzhledu pokožky. Správná hydratace podporuje zdravou pokožku tím, že udržuje její pružnost a podporuje hladší strukturu. Snažte se vypít alespoň osm sklenic vody denně, abyste udrželi své tělo hydratované a pomohli minimalizovat celulitidu.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

 1. jestli mohu – tak vám napíší zkušenost: – VRÁTILA JSEM SE Z LÁZNÍ, NA OBOU NOHOU SE MI U PALCŮ OBJEVILA PLÍSEŇ
  – Rok jsem si kupovala léky, ale žádný výsledek. Potom jsem objevila tento recept – a byl účinný:

  JAK SE ZBAVIT PLÍSNĚ NA NEHTECH NA PALCÍCH U NOHOU
  – večer: rozdrtit 1 stroužek česneku – na 1 nehet
  – přidat vnitřek z lístku Aloe
  + dát na nehet – přes to kousek WC papírku, zabalit celý palec do mikrotenového sáčku
  – nechat na nehtu celou noc, celý den, ještě 2. noc a ráno umýt
  NEHET JE ZDRAVÝ, A PLÍSEŇ SE NEVRACÍ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button