Prevence

Úžasné přínosy dračího ovoce

Dračí ovoce je exotický druh chutného ovoce, který je často považován za tropickou superpotravinu díky celé jeho řadě výhod.

Po rozkrojení má podobnou texturu jako kiwi a dužina obsahuje malá černá semínka, která pomáhají při trávení. Listy lze využít pro výrobu čaje. Slupka se většinou nejí, je drsná a má malou výživovou hodnotu.

Zdravotní výhody

Dračí ovoce má řadu přínosů pro zdraví, včetně schopnosti pomáhat při hubnutí, podpoře trávení, snižování hladiny cholesterolu, posílení imunitního systému a zvyšování energetické hladiny. Také pomáhá předcházet rakovině a srdečním chorobám a pomáhá při celkovém fungování těla.

Jeho zdravotní přínosy jsou přisuzovány především antioxidačním, antibakteriálním a nutričním vlastnostem.

  • Podpora imunitního systému

Vysoký obsah vitamínů stimuluje aktivitu dalších antioxidantů v těle. Aktivně vyhledávají a odstraňují volné radikály (nebezpečné vedlejší produkty buněčného metabolismu), které jsou spojovány s různými druhy onemocnění.

  • Podpora trávení

Velký obsah vlákniny, která je v ovoci obsažena, podporuje peristaltiku střev, a tím umožňuje jejich snadnější průchodnost. Pomáhá v regulaci a prevenci některých zdravotních potíží, jako je zácpa či syndrom dráždivého trakčníku.

  • Podpora metabolismu

Dračí ovoce je dobrým zdrojem kvalitní bílkoviny, jež se pomocí enzymů mění na použitelné proteiny, jež zvyšují metabolismus a podporují rychlejší opravu buněk.

  • Kardiovaskulární zdraví

Dračí ovoce neobsahuje žádný špatný cholesterol a téměř žádné nezdravé tuky. Díky tomu dochází k úpravě hladiny cholesterolu v krvi, díky čemuž nedochází k ucpávání tepen a může dobře fungovat nejen srdce, ale i celá kardiovaskulární soustava.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button