Prevence

Vyzkoušejte tropické ovoce kaki a dopřejte si jeho zdravotní benefity

Tento druh ovoce může být konzumován čerstvý, sušený nebo tepelně zpracovaný. Má v sobě celou řadu zdravotních výhod, které nabízí našemu tělu.

Nutriční hodnota

Obsahuje vysoké množství některých druhů vitamínů (A, C, E, B6), minerálních látek (mangan, hořčík, draslík, fosfor) a vlákninu. Dále celou řadu sloučenin – katechiny, kyselina betulinová, karotenoidové sloučeniny.

Zdravotní přínosy

Toto ovoce nabízí celou řadu zdravotních výhod. Patří mezi ně například podpora zdraví zraku, snižování známek stárnutí, pomoc v boji proti rakovině, podpora imunitního systému a metabolismu, posilování pevnosti kostí, zvyšování kognitivních funkcí, snižování krevního tlaku či péče o pokožku.

  • Prevence rakoviny

Plody obsahují celou řadu látek, které zvyšují schopnost těla bojovat proti volným radikálům, jež vznikají jako vedlejší produkt při buněčném metabolismu a ovlivňují mutace buněk.

Antioxidanty v ovoci obsažené vyhledávají volné radikály a z těla je odstraňují. Také mají velký obsah vitamínu A, C a fenolických sloučenin, které jsou přímo spojeny s prevencí různých druhů rakoviny.

  • Imunitní systém

Vitamín C v ovoci obsažený stimuluje imunitní systém a zvyšuje tvorbu bílých krvinek, které fungují jako primární obrana těla před mikrobiálními, virovými a plísňovými infekcemi.

  • Podpora trávení

V ovoci je velké množství vlákniny, jež pomáhá tělu efektivněji zpracovávat potravu, stimuluje peristaltické pohyby střev, zvyšuje sekreci žaludečních šťav a zmírňuje výskyt zácpy či průjmu.

  • Zpomalení procesů stárnutí

Vitamín A, beta karoten, lutein a lykopen pomáhají snižovat oxidační stres a tím předcházejí příznakům předčasného stárnutí, jako jsou vrásky, stařecké skvrny nebo slabost svalů.

  • Metabolická aktivita

Komplex vitamínu B (pyridoxin, kyselina listová, thiamin) je podstatnou částí celé řady metabolických procesů. Díky správnému fungování metabolických procesů dochází ke zvýšení tělesné energie.

POZOR: Kaki výrazně snižuje krevní tlak.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button