PrevenceZdraví

Zdravotní přínosy aktivního uhlí

Aktivní uhlí se již po staletí používá jako silný přírodní lék pro detoxikaci organismu, ale i pro krásu a čistotu pleti. Jeho léčivé účinky posílí dutinu ústní, trávicí trakt, srdce a zdraví pokožky. Pojďme si dnes představit aktivní uhlí ze všech jeho úhlů.

Co je aktivní uhlí

Pokud se řekne uhlí, mnozí z nás si asi vybaví uhlí, kterým zatápíme, nebo které používáme při letním grilováním. Toto uhlí je ale jiné. Zatímco běžné uhlí je nerost a těží se, aktivní uhlí se vyrábí spalováním kokosových skořápek, bambusu a dalších dřevin. Díky tomuto procesu se v uhlí vytváří póry, které jsou pastí pro toxiny a chemikálie. Aktivní uhlí se prodává ve formě tablet, kapslí, nebo jemného prášku. Existuje již řada potravin, které mají v sobě zahrnutou složku aktivního uhlí působící jako detoxikant.

Zdravotní přínosy aktivního uhlí

Zdravá dutina ústní

Aktivní uhlí dokáže měnit rovnováhu pH a to i v ústech, kde pomáhá zabraňovat tvorbě zubního kazu a zabíjet špatné bakterie, které stojí za onemocněním dásní. Trápí-li vás zápach z úst, je aktivní uhlí skvělým pomocníkem. Vhodné je také na bělení zubů. Stačí si na mokrý prášek nanést trochu přírodního uhlí a vyčistit zuby. Dávejte jen pozor na černou barvu, která snadno může zničit oblečení, nebo ručníky.

Potlačuje plynatost a nadýmání

Aktivní uhlí se často používá k podpoření funkce trávicího traktu, které je plno toxinů. Tento přírodní lék uvolňuje bolestivou plynatost a nadýmání a léčí také průjem, nebo syndrom dráždivého tračníku.

Kocovina a otrava alkoholem

Aktivní uhlí si nedokáže poradit s alkoholem samotným, ale pouze s toxiny, které se v alkoholu nacházejí, a které způsobují otravu těla. Z toho důvodu je černé uhlí řazeno mezi přírodní lék na kocovinu. Kombinujte ho s velkým množství vody a včerejší večírek už nebude noční můrou.

Silný detoxikant

Aktivní uhlí je zázračným pomocníkem v nouzových situacích, kdy dojde k předávkování určitou látkou. Dokáže pomoci při nadměrném množství aspirinu, opiu, kokainu, nebo morfinu. Hravě si poradí i se rtutí, olovem a podobnými chemikáliemi. Také pomůže při otravě jídlem, která se projevuje průjmem a nevolností. Je proto vhodné mít aktivní uhlí vždy po ruce.

Nižší hladina cholesterolu

Některé studie prokázaly, že aktivní uhlí dokáže snížit celkovou koncentraci lipidů, cholesterolu a triglyceridů v těle. Celkově lze říci, že tento přírodní aparát podporuje funkci kardiovaskulárního systému a preventivně působí před srdečním onemocněním a selháním srdce.

Rakovina

Nedávné výzkumy zkoumaly aktivní uhlí spolu s rakovinou žaludku. Výsledkem této studie ukázaly, že došlo ke zlepšení celkového stavu pacientů. Pokud člověk nemocný rakovinou podstoupil chemoterapii, dokázalo aktivní uhlí snížit i jeho vedlejší účinky.

Péče o pokožku

Poslední skvělou vlastností, kterou aktivní uhlí má, jsou jeho léčebné účinky na pokožku pleti. Stejně jako pomáhá odstraňovat toxiny a nečistoty z organismu, poradí si s nimi hravě i na obličeji. Pomáhá zejména osobám, které trpí akné. Při pravidelném používání masky s aktivním uhlím dochází k eliminaci přebytečné mastnoty a nečistot. Pleť je po ní krásně hladká a matná. Rovněž zmírňuje oteklá místa po bodnutí hmyzem.

Aktivní uhlí si dokáže poradit s banálními věcmi, závažnými, ale i kosmetickými. Je proto dobré, mít balíček tohoto přírodního léku vždy po ruce.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button