Prevence

Přírodní antibiotikum a bojovník proti plísním? Vyzkoušejte oreganový olej

Oreganový esenciální olej je přírodním antibiotikem, které vás ochrání před choroboplodnými zárodky. Má silné antibakteriální a antivirové vlastnosti. Oreganový olej pomůže s opakujícími se záněty, infekcemi, s problémy s trávením, dokonce i s mykózou. Oreganový olej můžete hledat i pod názvem dobromyslový olej. 

Léčivé oregáno

Oregáno k nám přišlo ze Středozemí, kde je také hojně užíváno při přípravě pokrmů. Dnes si oregáno můžete pěstovat i vy na své zahrádce a užívat si jeho vlastnosti. Oreganový olej obsahuje carvacrol, což je látka, která působí jako přirozený ničitel mikrobů, bakterií a virů. Esenciální olej z oregana má dezinfekční účinky. Pokud vás trápí plísně, esenciální olej z oregána vám též pomůže. To vše má na svědomí zmínění carvacrol, který bojuje proti plísním. Bohatý je též na minerální látky (vápník, hořčík, železo, měď, mangan či bor) a kromě carvacrolu obsahuje také fenoly a thymol. Terpeny se postarají o antiseptické, antivirové a uklidňující vlastnosti.

Účinky oreganového oleje:

  • dezinfikuje trávicí soustavu
  • pomůže při nachlazení
  • uklidňuje nervovou soustavu
  • pomůže při alergii a astmatu
  • léčí plísně a působí jako antibiotikum
  • léčí zánět středního ucha
  • prevence onemocnění trávicího traktu

Přírodní alternativa k antibiotikům

Jaký je problém s častým užíváním antibiotik? Klasická antibiotika mohou být nebezpečná, protože zabíjejí nejen bakterie, které jsou zodpovědné za infekce, ale také zabíjejí „dobré“ bakterie, které potřebujeme pro udržení optimálního zdraví. Nadužívání antibiotik a předepisování širokospektrálních léků, pokud nejsou potřebné, může způsobit řadu zdravotních problémů. Léky mohou být méně účinné proti bakteriím, jelikož dochází k podpoře infekcích, které jsou rezistentní vůči antibiotikům. Antibiotika mohou ničit i „dobré“ bakterie (probiotika). Přírodní volbou je pro vás právě oreganový olej, který pomůže s bojem s mnohými škodlivými patogeny, včetně bakterií, kvasinek a plísní.

Léčba trávicích problémů

Účinné látky obsažené v esenciálním oleji z oregana napomáhají zdravému trávení, uvolňuje svaly v trávicím traktu a pomáhá vyrovnávat poměr „dobrých“ a „špatných“ bakterií ve vašich střevech. Účinná látka thymol je aktivní sloučeninou podobnou mentolu, pomáhá uvolňovat měkké tkáně v žaludku. Jelikož pomáhá vyrovnávat poměr bakterií ve střevech a bojuje s nadměrným růstem kvasinek, je oreganový olej i populární léčbou nadměrného bakteriálního růstu v tenkém střevě (tzv. SIBO). Studie z roku 2014, zveřejněná v  Globálních předpovědích ve zdravotnictví a lékařství,  ukázala, že použití bylinných antimikrobiálních látek je stejně účinné jako antibiotikum, které se obvykle používá k léčbě SIBO.

Snížení rizika vzniku zánětů

Oregano má silné antioxidační účinky, a to ve své čerstvé formě i jako zpracovaný. Vysoké koncentrace jsou i v esenciálním oleji, který je prevencí oxidativního poškození a chrání vás před vlivem volných radikálů. Ty často přispívají ke vzniku chronických onemocněních včetně rakoviny, kardiovaskulárních onemocnění apod.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button