OstatníPrevence

Nemíchejte v domácnosti tyto prostředky, mohou mít hrozivé následky!

Věděli jste o tom, že kombinování a míchání různých čistících prostředků pro domácnost je škodlivé? Aniž byste to tušili, vyrobíte tím nebezpečnou látku, která do ovzduší vypustí toxické plyny, které mohou mít neblahý dopad na vaše zdraví. Přečtěte si tento článek, ať víte, čeho se vyvarovat a jak chránit své zdraví.

Nikdy nemíchejte tyto čistící prostředky pro domácnost

Dva různé čistící prostředky

Nejhorší je, když si člověk myslí, že smícháním dvou čistících prostředků vznikne jeden účinnější. Rozhodně nekombinujte čistič na okna s jiným úklidovým prostředkem. Doporučujeme vám vyvarovat se směšování dvou různých čistících prostředků. Každý čistící prostředek je určen pro zvláštní účely a lze je použít jen k tomu.

Alkohol a bělidlo

Vyvarujte se výroby této směsi, protože se v podstatě jedná o chloroform a kyselinu chlorovodíkovou, což může být velmi riskantní. Pro své účely se používá každý přípravek zvlášť.

Bělidlo s amoniakem

Pokud smícháte tyto 2 ingredience, nic dobrého vás doma nečeká. Chloraminy vytvoří kolem sebe toxický kouř, který je nebezpečný vdechovat. Jedná se o sloučeniny, které škodí zdraví.

Chlorované bělidlo s octem

Jakýkoliv mix kyseliny s chlórem včetně octa vytváří jedovatý plynný chlor.

Jedlá soda a ocet

prostředkyPřestože by se vám tato kombinace mohla zdát na čištění velmi účinná, zapomeňte na ní a používejte každou surovinu zvlášť. Hydrogen uhličitan sodný a kyselina octová vyrábějí octan sodný, vodu a oxid uhličitý. Pokud je tato tekutin v uzavřené nádobě může dokonce explodovat.

Peroxid vodíku a ocet

Zdánlivě bezpečná kombinace, ale neměla by se míchat! Ve stejné nádobě, kde se tyto suroviny smísí dochází k produkci kyseliny peroctové, která je vysoce toxická a může poškodit kůži, oči a dýchací cesty.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button