PrevenceZdraví

Výhody relaxace v solné jeskyni

Solné jeskyně si pomalu nacházejí místo v našem životě. Navštěvují je nejen dospělí, ale i děti v rámci školky či školy.

Jaké účinky nabízí solné prostředí pro naše zdraví:

Mikroklima v jeskyni je srovnatelné s tím mořským. Ve vzduchu je obsažena celá řada minerálů (jód, hořčík, draslík, vápník, selen, sodík), které při pobytu v jeskyni ulpívají na kůži.

  • Pozitivně ovlivňuje chronická onemocnění dýchacích cest – rýma, kašel, astma, bronchitida.
  • Posiluje oslabený imunitní systém.
  • Příznivě působí na dermatologická onemocnění – lupénka, ekzém.
  • Ulevuje při alergiích.
  • Pomáhá při léčbě depresí.
  • Pravidelním pobytem v jeskyni zpomalíte proces stárnutí.

Pro relaxaci je vhodná jedna návštěva týdně, pro zlepšení zdravotního stavu a prevenci alespoň dvakrát v týdnu.

Vzhledem k tomu, že velkoměstský charakter životního prostředí má negativní dopady na lidský organismus, je důležitá prevence. Návštěva solné jeskyně je jedním z prvních kroků, jak s touto prevencí začít.

Výhody solné jeskyně můžete využívat i doma. Současný trh nabízí řadu možností. Jednou z nich jsou ruční dýchací přístroje naplněné solí, která se uvolňuje v jemných částečkách pronikajících do dýchacích cest, které zklidňují a čistí. Tento přístroj je ideálním pomocníkem pro astmatiky, alergiky a lidi trpícími dýchacími obtížemi.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button