Rady a tipyZdraví

Místo ranní kávy, vyzkoušejte něco mnohem zdravějšího

Kurkuma je jedno z nejvíce prospěšných koření na světě. Dá se využít různými způsoby, obsahuje antioxidanty, protizánětlivé a omlazující látky. Je užitečná pro celý organismus.

Léčivé vlastnosti kurkumy pocházejí z účinné látky – kurkuminu (zdravotní výhody potvrzuje více, jak 7000 vědeckých studií). Nejúčinnější způsob, jak využít léčivé vlastnosti kurkumy, je konzumovat ji denně v šálku horké vody. Recept je velmi jednoduchý. Do 200 ml horké vody přidáme lžičku kurkumy v prášku a dobře promícháme. Tento léčivý nápoj je pro tělo mnohem zdravější, než např. ranní káva.

Léčivý nápoj potlačuje tyto nemoci

Artritida

Studie provedená v roce 2012 ukázala, že kurkumin je nejsilnějším lékem při léčbě artritidy. Snižuje otok kloubů a zmírňuje jejich bolest.

Cukrovka 2. typu

Auburn University  provedla v roce 2009 studii. V této studii dokázala, že kurkuma výrazně zlepšuje zdravotní stav lidí trpící cukrovkou typu 2 a potlačuje její projevy.

Zánět

Chronické záněty mohou způsobit řadu onemocnění. Naštěstí kurkuma je nejúčinnějším přírodním lékem s protizánětlivými účinky.

Lepší trávení

Pravidelná konzumace kurkumy zlepšuje průtok žluči a následně trávení.

Chrání játra

Kurkuma chrání játra před toxickým poškozením a má silné regenerační vlastnosti. Stimuluje také tvorbu žluči, podporuje funkci žlučníku a snižuje záněty v játrech.

Podporuje funkci mozku

Četné studie potvrdily, že nižší hladina růstového hormonu, ovlivňuje vznik mozkových onemocnění, jako je demence a Alzheimerova choroba. Také bylo však prokázáno, že kurkumin má pozitivní vliv na růstový hormon, což znamená, že působí jako skvělá prevence proti těmto onemocněním.

Alkalizuje tělo

kurkumaKurkuma je alkalická, což znamená, že odkyseluje náš organismus a posiluje celkové zdraví. Zásadité prostředí v našem těle zastaví šíření rakovinných buněk a jiných onemocnění.

Zlepšení stavu kardiovaskulárního systému

Podle studie zveřejněné v roce 2011 provedené týmem vědců v Japonsku je prokazatelné, že pravidelné užívání kurkumy zlepšuje stav kardiovaskulárního systému a působí preventivně před srdečními chorobami.

Zabraňuje stárnutí

Jak již víme, kurkumin v kurkumě má protizánětlivé účinky a navíc odstraňuje volné radikály z těla. Tyto dvě skutečnosti zabraňují stárnutí a prodlužují život.

Protirakovinné účinky

Nejen, že kurkuma dokáže zastavit rozšiřování rakovinných buněk vytvořením zásaditého prostředí, ale díky svým antioxidačním vlastnostem je i účinná pro zdraví buněk, které chrání před jejich poškozením.

Tento kořen je skvělým lékem proti mnoha onemocněním, na které jsou lékaři krátcí. Pijte každý den horký nápoj s kurkumou a nebojte se žádné nemoci.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button