PrevenceZdraví

Ginkgo biloba přináší dobrou náladu, energii a pečuje o vaši paměť

Ginkgo biloba, jiným názvem jinan dvoulaločný, je dvoudomý strom, který má dalekosáhlé historické kořeny. Je to jeden z nejstarších stromů vůbec a jeho stopy byly objeveny již z období prvohor. Jinan je velmi statný strom s kuželovitou korunou a jeho výška dosahuje až 40 metrů. Je to strom, který vám nabízí své dědictví, jež získal během tisíců let. Jde o dlouhověký strom a nejstarší doložený jinan je starý skoro 5000 let. Objevte léčivé účinky jeho listů spolu s námi.

Ginkgo

Listy jinanu dvoulaločného se staly oblíbeným léčivem po celém světě. Listy byly široce studovány především pro své účinné protizánětlivé, antioxidační, trombocytární a cirkulační účinky. Ginkgo biloba má vliv na zlepšení kognitivních funkcí, pozitivní náladu, zvýšenou energii, lepší paměť a snižuje příznaky, které souvisejí s mnoha chronickými nemocemi. Jde především o přírodní léčbu astmatu, ADHD či demence.  Z listů ginkgo biloby se získává extrakt, který je používán pro výrobu mnoha léčiv. Ginkgo biloba je studována po celá desetiletí ve Francii, Německu i Číně. A ačkoli čínská bylinná medicína používá již tisíce let sušeného listu ginkga i semena, výzkum je dnes v klinických studiích zaměřen na účinnost tekutého extraktu ginkgo biloba vyrobeného ze sušených zelených listů rostliny.

Léčivá síla

Extrakt z ginkgo biloby je bezpečný, účinný a prospěšný lidskému tělu, zvláště jako účinný lék na zhoršující se paměť. Extrakt totiž obsahuje dvě složky, flavonoidy a terpenoidy, které mají silné antioxidační vlastnosti. Ty mohou zpomalit vývoj onemocnění, které jsou spojené s přibývajícím věkem a stresem. Flavonoidy jsou rostlinné antioxidanty a chrání nervy, srdeční svaly, cévy a sítnici. Terpenoidy zlepšují průtok krve.

Proč si ginkgo dopřávat pravidelně?

Zvyšuje koncentraci 

Výzkumy ukazují, že ginkgo bojuje proti špatné koncentraci a pomáhá i proti únavě. Má celkový vliv na kognitivní zdraví a podporuje správný oběh. Pravidelným užíváním ginkgo biloby dochází k lepší motorické výkonnosti, emocionální vyrovnanosti, zlepšení paměti a soustředění.

Snižuje riziko vzniku demence a Alzheimerovy choroby

Některé studie zjistily, že ginkgo může pomoci zlepšit kognitivní výkony a paměť jak u starších, tak u mladších dospělých, ale může být obzvláště užitečné pro zastavení psychického poklesu, ke kterému dochází s věkem. Studie dokonce zjistily, že v kombinaci s antipsychotickými léky může být ginkgo účinnou doplňkovou léčbou u lidí se schizofrenií a vážnými duševními poruchami. Má také potenciál zlepšit kognitivní funkce u lidí s roztroušenou sklerózou.

Pomáhá bojovat proti úzkosti a depresi

Pokud vás trápí chronický stres, který ničí váš život, trápí vás deprese, nervozita a časté změny nálad, ginkgo vám může pomoci. Pravidelné užívání ginkgo biloby pomáhá tělu zvládat stresory a působí proti vysokým hladinám stresových hormonů, jako je korizol a adrenalin. Je přirozeným pomocníkem, který tělu pomáhá zvládat stres, úzkost a negativní pocity.

Bojuje s příznaky PMS

Některé rané výzkumy ukázaly pozitivní účinky užívání přípravku ginkgo na snížení symptomů PMS, včetně změn nálad, bolesti hlavy, úzkosti, únavy a bolesti svalů. Zdá se, že má příznivé účinky na náladu a poznání u postmenopauzálních žen a může pomoci zlepšit podobné příznaky.

Pečuje o zdraví očí

Ginkgo je přínosné i pro zdraví očí, jelikož zlepšuje tok krve a bojuje proti poškození očí.

Pomáhá léčit bolesti hlavy a migrény

Při časté bolestivosti hlavy a nepříjemných migrénách vyzkoušejte užívání ginkgo biloby, která snižuje bolest. Bolesti hlavy mohou být vyvolány stresem únavou, otlakem očí, alkoholem či nízkou hladinou cukru v krvi; důvody jsou různé, ale ginkgo pomáhá od celkové bolestivosti a zlepšuje prokrvení.

Snižuje příznaky astmatu
Některé studie ukázaly, že ginkgo extrakt může snížit symptomy spojené s astmatem. Vzhledem k tomu, že snižuje zánět, zlepšuje antioxidační aktivitu a má pozitivní vliv na nervovou funkci, pomáhá také s problémy s dýcháním spojené s astmatem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button