KrásaZdraví

9 tipů, jak se zbavit rozšířených pórů

Problematická pleť, která je spojená s rozšířenými a zanesenými póry, trápí mnoho z nás. Rozšířené póry jsou strašidlem pro každou ženu i muže. Zaměřte se na několik rad a rozlučte se s problematickou pletí, rozšířenými póry a černými tečkami.

Proč mám rozšířené póry?

Póry jsou přirozenou součástí každé pokožky a díky nim pokožka dýchá. Vylučují maz a další škodlivé látky a přijímají látky, které na pleť dáme, tedy krémy, pleťová séra apod. Zvětšené póry se vyskytují především u mastnější pleti. Spolu s tím souvisí černé tečky, které vznikají oxidací mazu a nečistot uvnitř póru. Příčinou vzniku černých teček může být nezdravý životní styl, špatná strava, nevhodná péče o pleť, stres, ale i genetické dispozice.

  1. Čistící péče bez olejů

Používejte péči o obličej, která neobsahuje oleje. Pro mastnější pokožku se příliš nehodí.

  1. Jílová maska

Hitem v péči o problematickou pleť9865582355_df71d00c02_b je i jílová maska. Jílová maska nabízí důkladné vyčištění pleti spolu s hydratací. Pomáhá účinně bojovat proti rozšířeným pórům a akné. Obsahuje minerální látky a důležité vitamíny, jako je vitamin A, B a E. Je to maska čistící, hydratační a vyživující.

  1. Zkuste domácí masky

Vyzkoušejte si připravit domácí masku. Přinášíme vám tip na peelingovou masku, která dokonale vyčistí póry. Masku si připravíte z ovesné mouky a vody. Směs si rozetřete na obličej a necháte ji zaschnout, dokud nepopraská. Poté ji pečlivě a jemně odrolte z obličeje. Tato maska dokonale vyčistí póry. Maska z jablek a skořice zase póry stáhne. Stačí zajít do kuchyně a smíchat trochu bílého jogurtu, ovesných vloček, jablka, medu a skořice a nanést na obličej.

  1. Čistící voda

Nezapomínejte na důležité čištění pleti, jehož základ tvoří čistící vody. Pomáhají vám od mastné a lesklé pleti a předchází vzniku akné a černých teček. Vybírejte čistící vody na přírodní bázi, především ty, které neobsahují alkohol.

  1. Peeling

Dopřejte si alespoň jednou týdně peeling. Díky němu se zbavíte odumřelé kůže, vaše pleť se rozzáří a póry dokonale vyčistí. Vyzkoušet můžete recept výše.

  1. Vitamín CLemon-edit1

Doporučujeme pro vaši pokožku i dostatečný přísun vitamínu C. Vitamin C pečuje o cévní systém v kůži a tím i o lepší prokrvení a zvýšený přívod živin. Jako antioxidant chrání před působením volných radikálů, které kůži poškozují. Podporuje pružnost pleti a její zdravý vzhled.

  1. Péče a pára

Na rozšířené póry doporučujeme i parní lázeň pro váš obličej. Připravte si horkou vodu, citronovou šťávu a kostky ledu. Velkou nádobu naplňte horkou vodou a držte nad ni tvář přibližně 3-5 minut. Pro větší účinek si hlavu přikryjte ručníkem. Poté namočte žínku do šťávy z citronu a přiložte ji na tvář. Následně opláchněte obličej studenou vodou a nakonec tvář masírujte pomocí ledových kostek.

  1. Nikdy neusínejte s make-upem!14054752514_9261dbe051

Tato rada mluví za všechno. Nikdy neusínejte s make-upem na tváři, nejenže bude vaše pleť mastnější, ale vaše póry se přes noc rozšiřují a vstřebají celou dávku škodlivin, které jste za den stihli na své pleti zachytit. Vždy si tedy pleť, předtím než ulehnete do postele, řádně vyčistěte.

  1. Dostatek vody

Zaměřit byste se měli i na pití dostatečného množství vody a vynechat sladké a sycené nápoje. Voda prochází celým naším tělem a léčí vás i vaše póry.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button