KrásaNezařazenéRady a tipy

Letní tělové peelingy – 1. díl

Exfoliace je skvělý způsob, jak udržet vaši pokožku živou a zdravou. Tělový peeling je oblíbená technika, která zajistí odstranění staré kůže. A co se týče výběru, jejich na trhu nespočet.

My si však dnes vyrobíme vlastní, které jsou stoprocentně přírodní! Pro suroviny nemusíte navíc chodit nikam daleko, stačí otevřít dvířka kuchyňské linky nebo spižírnu.

Jaké jsou výhody tělových peelingů?

Exfoliace s tělovým peelingem za použití kartáče nebo lufy zlepšuje celkové zdraví pokožky i co se týče cirkulace krve.

Exfoliace zanechává vaši pokožku jasnější i z toho důvodu, že odlupuje vrchní vrstvu odumřelých kožních buněk. Také stimuluje produkci kolagenu, což napomáhá pokožce k prožnosti a zářivosti.

Pokud následně kůži ošetříte krémem, pronikne do hlubších vrstev pokožky. A masáž kůže tělovým peelingem vás bude bavit, protože se celkově uvolníte. Únava a stres opadne a vy se budete cítit zase svěží.

Jak často byste měli používat tělový peeling?

Každodenní používání se nedoporučuje, ale dvakrát nebo třikrát týdně je ideální rozmezí. Jestliže je vaše pokožka suchá a citlivá, raději tuto techniku zkuste nejprve jednou týdně.

Pokud máte obavy použití, konzultujte stav vaší pokožky s dermatologem. To je vhodné zvláště pro ty z vás, kteří trpí nějakým onemocněním kůže. Hojnou skupinu tvoří atopici.

Jak peeling používat?

Nejjednodušší je aplikace ve sprše nebo vaně, což je logické. Krouživými pohyby ho vmasírujte do pokožky a důkladně opláchněte.

Co potřebujete k výrobě tělového peelingu?

  • lžíci na míchání
  • mísu na mixování
  • odměrky nebo šálek
  • základový olej – kokosový, jojobový, hroznový, mandlový nebo olivový
  • nádobku na uložení
  • pár kapek vašich oblíbených éterických olejů

V dalším díle se dozvíte spoustu cenných rad včetně návodů, jak si tyto peelingy vytvořit svépomocí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button