Nezařazené

Využijte přírodní prostředky a zbavte se celulitidy

Pomerančová kůže, nevzhledné důlky, tuková dráha, tak přezdíváme celulitidě, která je prokletí dámských stehen a hýždí. Může se však objevovat i na dalších místech vašeho těla. Zbavit se celulitidy není snadné, to vám nalhávat nebudeme, ale jde to, pokud budete opravdu chtít. V začátcích snažení je potřeba do svého života přidat více pohybu, změnu stravování a pitného režimu. Podívejte se s námi na to, jak s celulitidou zatočit přírodní cestou.

Boj s celulitidou

Důvodů, proč vás trápí celulitida, může být více. Zadržování tekutin, nedostatečný krevní oběh, dědičné dispozice či větší obsah tuku v těle, to vše jsou důvody, proč se u vás pomerančová kůže vyskytuje. Některé faktory mohou tvorbu celulitidy podporovat, například hormonální nerovnováha, špatné stravovací a pohybové návyky, zdravotní stav, genetika či toxicita (kouření a pití alkoholu).

Jaké potraviny je vhodné konzumovat?

Nejvhodnější je pro vás konzumovat potraviny, které jsou velmi bohaté na vlákninu a mají nízký obsah tuků, především zeleninu, ořechy, semínka a celozrnné pečivo. Podporují správný chod metabolismu a rovnováhu hormonů. Jsou pro vás velmi prospěšné, jelikož obsahují množství antioxidantů. Tučné výrobky vyměňte za výrobky bohaté na bílkoviny. Vhodné je především bílé maso, kuřecí maso, ryby, vejce, občas i hovězí maso a můžete konzumovat také proteinový prášek. Snažte se jíst menší porce víckrát denně, aby váš metabolismus pracoval správně. Dopřávejte si i potraviny bohaté na draslík, například zelenou listovou zeleninu, avokádo, banány a kokosovou vodu. Nezapomínejte na látky, které pomáhají tvorbě kolagenu a posilování buněčné stěny. Kolagen je hojně obsažen v  kostním vývaru a posiluje stěny tkáně a pomáhá vám zakrýt celulitidu. Dopřávejte si i kokosový olej či dostatek ryb, obsahují mastné kyseliny, které podporují zdraví vašich tkání.

Potraviny, kterým byste se měli vyhnout

Z vašeho jídelníčku by měli zmizet potraviny bohaté na cukr. Ty zadržují tekutiny v těle. Vyhněte si i konzumaci sodíku, který způsobuje ukládání tekutin v těle, což je hlavní příčinou celulitidy. Snažte se především méně solit. Vynechte bílé rafinované mouky a z nich připravované potraviny, rychle se rozkládají na cukr a mají vysoký obsah kalorií, ukládají se v podobě tuku. Dále vynechte potravinové alergeny jako je lepek, kasein A1 či arašídy. Zapomeňte i na trans a hydrogenované tuky.

Přírodní prostředky bojující proti celulitidě

  • Gotu kola (30 mg 3x denně): Napomáhá tvorbě nového kolagenu, zlepšuje krevní oběh a snižuje zadržování tekutin.
  • Pampeliška (čaj 3x denně): Pampeliška působí jako diuretikum, jelikož obsahuje draslík.
  • Ginkgo biloba (170 mg denně): Zlepšuje funkci oběhového systému.
  • Grapefruit (1 denně): Pomáhá odstraňovat celulitidu. Dopřejte si jeden grep denně nebo vmasírujte grapefruitový esenciální olej na místa postižená celulitidou.
  • Petržel a kajenský pepř (2-6 g denně): Tyto bylinky pomáhají zlepšit krevní oběh a snižují zadržování tekutin v těle.

Vnější pomocníci

Abyste opravdu mohli začít ten pravý boj s celulitidou, pomozte si i vnější cestou. Na místa, kde se vám ukazuje celulitida, aplikujte skořicové, zázvorové, rozmarýnové či chilli zábaly. Stačí koření smíchat s kokosovým olejem či olivovým, nanést na stehna a hýždě a nechat působit. Pozor, ať to s kořením nepřeženete! Tyto zábaly zlepší krevní oběh a prokrvení v daném místě.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button