Nezařazené

Důvod, proč začít svůj den s banánem a šálkem teplé vody

Slyšeli jste už někdy, že snídat banán se šálkem vody o pokojové teplotě vám pomůže snížit váhu bez ohledu na to, co během dne jíte? Asi myslíte, že to nemůže být pravda. My vás nyní přesvědčíme, že to až zase tak velká hloupost není.

bananas-652497_960_720

Můžete se ptát, jak je to možné. Odpověď je prostá. Banán totiž podporuje látkovou výměnu. Také je bohatý na škrob a je opatřen nízkým glykemickým indexem. To znamená, že se sacharidy štěpí po delší časový úsek v menších dávkách a tak vám vydrží pocit sytosti po mnohem větší dobu, než u jednoduchých cukrů s vysokým glykemickým indexem.

To, že vás tedy perfektně nastartují pravda je, ale to, že po celý den můžete konzumovat, co se vám zlíbí, úplná pravda není. Je potřeba dodržovat zásady správného životního stylu a vynechat pár potravin, které se s touto banánovou dietou moc nesnesou. Určitě byste měli vynechat jakékoliv alkoholické nápoje a omezit i mléčné výrobky. Také nezapomínejte banány konzumovat čerstvé, nikoliv tepelně upravené či zmražené.

A jak by mělo vypadat ideální menu při této banánové dietě?

Příklad denního menu

Snídaně: 1-2 velké banány s jednou sklenicí teplé (minimálně při pokojové teplotě) vody

Oběd: čerstvý salát s jídlem dle vašeho výběru

Večeře: velké množství zeleniny s jídlem dle vašeho výběru

Určitě nezapomínejte do jídelníčku zařadit také svačiny. V dopoledních hodinách se může jednat klidně o nějakou sladkou variantu zdravé pochoutky či ovoce, k odpolední svačině se doporučuje zelenina s luštěninami.

Při tomto jídelníčku není potřeba se jakkoliv omezovat. Není ideální si dopřávat nezdravé potraviny, protože s těmi určitě kila dolů nepůjdou a tělo bude plné toxinů. Se zdravým jídelníčkem se ale pojí i dostatečný pohyb, ideálně každý den alespoň ve formě malé procházky, a klidné, bez stresové období s pořádnou dávkou odpočinku a spánku. Vyzkoušejte i vy tuto metodu a přesvědčte se sami.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button