Krása

Marula olej – krása pro vaši pokožku, vlasy a nehty

V posledních letech se oblíbeným kosmetickým pomocníkem stal marula olej, který se vyrábí z jader plodů stromu marula. Tato plodina se v Africe používá již po celá staletí, ovšem nedávno se produkt z ní dostal i k nám. Pojďme se seznámit s léčivými účinky tohoto zázračného oleje.

Péče o pokožku

Antibakteriální účinek

Populárním přírodním prostředkem proti pupínkům je tea tree olej, který je však příliš silný a agresivní především pro citlivou pokožku. Olej ze stromu marula je skvělou alternativou, jelikož jsou jeho účinky jemné zároveň však účinné. Kromě příznivé léčby akné, pomáhá olej léčit i jiné kožní infekce. Lehce si poradí s popáleninami a jinými kožními záněty.

Hydratace

Marula olej je bohatý na zdravé mastné kyseliny, které pomáhají udržovat v pleti hydratační složku. Trpíte-li suchou pokožkou, je tento rostlinný olej jako stvořený pro vás. Skvělým pomocníkem je ale i pro pleť, která trpí chvilkovým nadměrným vysušením v důsledku působení okolních vlivů jako slunce, voda aj.

Ochrana proti slunečním paprskům

Pokud často vystavujete pleť slunečním paprsků, můžete místo klasického krému na opalování použít olej z maruly. Ten je bohatým zdrojem antioxidantů, které dokážou chránit buňky v pokožce před nepříznivými vlivy UV záření a předejít vzniku rakoviny kůže. Olej také dokáže zmírnit nepříjemné podráždění vlivem slunce.

Léčba jizev

Boj s akné je vždy běh na dlouhou trať. Ne jen z hlediska léčby bolestivých a zánětlivých míst, ale i díky jizvám, které po zmizení pupínku můžou zůstat. A právě nehezké prohlubně trápí většinu lidí více, než samotné záněty. Ovšem tento rostlinný olej dokáže navrátit kůži její vzhled a pomoci k maximální regeneraci kožních buněk. To vše díky vysoce obsaženým antioxidantům.

Proti stárnutí pokožky

Asi každý by chtěl, aby jeho pleť byla co nejdéle bez vrásek a působila mladistvým dojmem. Toho můžete dosáhnout, budete-li pravidelně používat olej z maruly, který díky obsaženým antioxidantům a kyselinám udrží vaši pleť mladou.

strom marula

Péče o vlasy

Rozlítané vlasy

Hedvábná textura oleje z maruly zaručí, že zkrotí jakékoliv kudrnaté a vlnité vlasy. Pokud vmasírujete pár kapek oleje do vlhkých vlasů hned po koupeli, bude se s nimi lépe pracovat.

Ochrana

Ochrana před poškozením sluncem se nevztahuje pouze na pokožku pleti, ale i na vlasy. Antioxidanty obsažené v oleji odrážejí UV záření a zabraňují zbytečnému vysušení a poškození vlasů. Malé množství oleje vmasírujte do vlhkých vlasů, a poté vyfoukejte fénem.

Zničené a hrubé vlasy

Tento přírodní olej se doporučuje pro poškozené a suché vlasy, kterým nepřidá pouze vlhkost nýbrž je také důkladně vyživí. Skvěle si dokáže poradit i s nevzhledně roztřepenými konečky. Přidejte několik kapek oleje do vlhkých vlasů, nebo si z maruly vytvořte vyživující masku, kterou necháte pár minut působit.

Péče o nehty

Pokud budete marula olej používat pro krásu vašich nehtů, docílíte silnějšího a odolnějšího výsledku. Jeho hydratační vlastnosti si také také lehce poradí s vysušenou a popraskanou kůže kolem nehtového lůžka. Pro dosažení nejlepších výsledků naneste na nehty pár kapek tohoto oleje a několik minut jej masírujte.

Výhodou tohoto rostlinného oleje je ten, že se hodí pro jakýkoliv typ pokožky. Svým složením je totiž neagresivní a zároveň vysoce léčivý. Nemusí se ho tedy bát člověk s citlivou pokožkou, nebo s kožním onemocněním.

Co se týče vlasů, můžete pro maximální účinky přidat pár kapek oleje z maruly do kondicionéru či šampónu.

Marula olej může být vašim každodenním společníkem, jelikož dokáže pomoci při řadě kosmetických či zdravotních problémech. Používat se dá v nezředěné formě na jakoukoliv část pokožky. Vyzkoušejte proto jeho léčivé schopnosti na vlastní kůži.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button