KrásaRady a tipyZdraví

Hliníková fólie, jak ji neznáte: působí neuvěřitelně na naše tělo

Všichni máte nějakou tu roli alobalu doma v kuchyňských zásuvkách nebo skříňkách, ale ještě nikdy jste ji zřejmě nepoužili na tělo. Alobal známe na vaření, ale má i neuvěřitelné účinky na lidské tělo. Pojďme si povědět o širokém spektru účinnosti.

Únava

Hliníková fólie na odstranění únavy? Ano a stačí, když jí umístěte do mrazáku na 2-4 hodiny. Nejprve ji nařežte nebo nastříhejte na proužky, které následně použijete na obličej (konkrétně na vaše tváře nebo oční víčka). Nechte na místě, dokud neucítíte, že si svaly odpočinuly. Jakmile hliníkovou fólii sundáte, zjistíte, že příznaky únavy a nespavosti jsou nadobro pryč!

Uklidnění bolestivých kloubů

Hliníková fólie je ideální pro léčbu bolestivých stavů, jako je artritida, DNA, ischias a bolestivé paty. Postižené místo obalte hliníkovou fólií. Samotná fólie by vám nebyla příjemná, fixujte k ní lékařský obvaz. Zábal nechte na místě přes noc nebo ho aplikujte při lenošení během dne. Tento postup zachovejte po dobu 10-12 dní, pak dejte tělu dvoutýdenní odpočinek. Jestliže bolest přetrvává, opakujte léčení, dokud nezmizí.

Přikládání alobalu na čerstvé popáleniny

Jedná se o málo známý efekt. Prvky v alobalu však pomáhají zklidnit popáleniny lépe, než mnoho jiných metod. The University of Wisconsin používá tuto techniku na léčbu traumatických popálenin. Začněte tím, že popáleninu umyjete studenou vodou a její okolí i části lehce vysušíte měkkou látkou bez chloupků. Natřete mastí a přiložte sterilní gázu s hliníkovou fólií. Zafixujte lékařským obvazem.

Fantomové bolesti

Kdo nedávno podstoupil operaci za účelem amputace jsou jeho zkušenosti s fantomovou bolestí zřejmě jasné. Nikdo si tuto bolest neumí pořádně vysvětlit, ale hliníková fólie může být vyslyšenou prosbou na modlitby. Kolem postižené končetiny zabalte hliníkovou fólii a udržte jí na místě pomocí lékařského obvazu. Když je po bolestech, fólii odstraňte.

Zbavení se chřipky a nachlazení

Zabalte nohy do hliníkové fólie v 5-7 vrstvách. Potom nohám dopřejte dvouhodinovou pauzu a postup opakujte ještě jednou. Dělejte tak po dobu sedmi dnů nebo do doby, kdy se začne lepšit váš zdravotní stav.

Video – naučte se s hliníkovou fólií tvořit lokny

Vytvoříte si tak nádherné kadeře, které vám bude každý závidět.

https://youtu.be/swxVySEVY9g

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button