Zdraví

Pijte pravidelně šťávu z listů papáji: Dozvíte se, proč

Ačkoliv mnoho z nás zná výhody konzumace sladkých plodů papáji, příliš známy již nejsou účinky papájových listů. Listy papáji jsou velmi zdravé a bohaté na mnoho zdraví prospěšných látek, které léčí řadu onemocnění. Seznamte se dnes s léčivými účinky papájových listů i vy.

Léčivý list

Podle nejnovějších studií obsahují listy z papáji phytonutrienty, které zlepšují tok krve a mají silné antioxidační vlastnosti. Aktivní složky v papáje jako je papain a chymopapain zlepšují trávení a jsou často používány při léčbě zažívacích potíží. Na druhé straně alkaloid s názvem carpaine pomáhá pacientům s rakovinou.

Přínosy pro zdravípapáji

Šťáva z listů papáji chrání váš kardiovaskulární systém. Obsahuje účinné antioxidanty, které podpoří zdravou obranyschopnost, tedy imunitní systém a rozšiřují krevní cévy, efektivně tedy zlepšují kardiovaskulární zdraví. Podporují produkci krevních destiček. Udržuje totiž hladinu krevních destiček vysokou, což je pro některá onemocnění zásadní. Šťáva z listů papáji také podporuje zdraví vašich jater. Pomáhá léčit nemoci jako je cirhóza, rakovina jater či žloutenka.

Snižuje hladinu cukru v krvi

Kromě toho vám tato zázračná šťáva pomůže snížit hladinu cukru v krvi. Šťáva pomáhá regulovat citlivost na inzulin, reguluje hladinu cukru v krvi a účinně vás chrání proti nemocem jako je cukrovka. Je též skvělou prevencí. Pomáhá vám předcházet mnoha onemocněním. Listy z papáji obsahují sloučeninu zvanou acetogenin, která může zabránit onemocněním jako je malárie či rakovina. Posiluje imunitní systém a pomáhá vám bojovat proti virům a bakteriím. Šťáva vás také posílí. Zvyšuje energetickou hladinu a vy se již nebudete cítit unavení.

Podpora trávicího systému

Jak jsme již zmínili, listy papáji obsahují papin a chymopapin, také proteázy a amylázy, které pomáhají vašemu trávícímu traktu rozkládat bílkoviny, tuky a sacharidy. Šťáva se doporučuje lidem, kteří trpí zažívacími potížemi. Pravidelným užívám této šťávy můžete zabránit nepříjemnému zánětu sliznic žaludku a odstranit bakterie, jako jsou bakterie H. pylori, které jsou často hlavní příčinou zažívacích potíží. Šťáva z listů papáji má také protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá ženám snížit příznaky PMS a regulovat menstruaci.

Jak si šťávu vyrobit doma?papáji

Je nám zřejmé, že se k listům papáji jen tak nedostane, ale pokud máte známé, kteří vám je mohou dodat či zahradu, kde si papáju můžete sami vypěstovat, není výroba domácí šťávy složitá. A opravdu si u nás například papáju, fíkovník či kiwiovník můžete zasadit a opravu záleží jen na vás, zda se k tomu odhodláte. Stačí dát hrst listů do mixéru a dobře promíchat. Tuto šťávu můžete skladovat v lednici až 5 dní. Smíchejte si ji i s jinou ovocnou šťávou, aby pro vás byla chutnější.

Papájový čaj

Z listů papáji si také můžete připravit čaj. Stačí 10 středně velkých listů zalít 2 l vody a nechat provařit. Až čaj vychladne, pijte ho po malých douškách. Vydrží vám v lednici přibližně 5 dní. A pokud nemáte možnosti si doma připravit čerstvý čaj z listů papáji či zdravou šťávu, dopřejte si listy papáji alespoň jako doplněk stravy ve formě tinktury či kapslí. Vždy se však ujistěte, že jde o kvalitní výrobek, který prospěje vašemu zdraví.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button