MinerályZdraví

Magnesium je pro správné fungování těla potřebné v mnoha ohledech. Kdy nejvíce pomáhá?

Pokud byste měli určit nejdůležitější minerál pro tělo, byl by to hořčík (magnesuium). Stejně jako draslík, sodík a vápník je i hořčík elektrolytem, důležitým pro svalovou funkci, kardiovaskulární zdraví, a protože je uložen ve vašich kostech, i pro sílu kostry.
Vzhledem k tomu, že hořčík je nutný pro tolik funkcí – více než 300, má to dlouhodobé důsledky pro vaše zdraví nejen tehdy, když máte nedostatek, ale i když trpíte chronickou nedostatečností nízkého stupně.

Hořčík může zlepšit funkci inzulínu u diabetu 2

Hořčík může zlepšit citlivost na inzulín. Tento minerál umožňuje inzulínu, aby lépe reagoval na cukr v krevním řečišti a rychleji ho přenesl do vašich buněk.

Může pomoci zmírnit úzkost

Hořčík může být prospěšný při vyvažování neurotransmiterů glutamátu a GABA (kyseliny gama-aminomáselné). Například GABA se spoléhá na hořčík, aby jeho receptory fungovaly správně. GABA je uklidňující neurotransmiter, zatímco glutamát je excitační. Nerovnováha může způsobit, že se cítíte nervózně a nepříjemně.

Nedostatek hořčíku může způsobit deprese

Lidé, kteří měli nízký příjem hořčíku, měli o 16 procent vyšší pravděpodobnost deprese, zejména u dospělých mladších 65 let.

Nejen, že je hořčík důležitý pro ty neurotransmitery, které udržují náladu v rovnováze, ale může také pomoci kontrolovat zánět, což je další faktor, o kterém se předpokládá, že je v srdci rozvoje psychických poruch.

vejce-magnesium-horcik

Hořčík může snížit bolesti hlavy a migrénu

Pravidelná konzumace 600 mg hořčíku ve stravě může pomoci předcházet bolestem hlavy. Konzumace potravin bohatých na hořčík nebo potravinový doplněk může pomoci se zvýšeným stresem nebo nepříjemnou bolestí hlavy, včetně bolesti hlavy doprovázející PMS.

Hořčík pomáhá při poruchách spánku

Hořčík může řešit poruchy spánku několika způsoby. Za prvé, záškuby svalů v noci vám mohou zabránit v usnutí nebo narušit váš spánek. Záškuby nebo křeče jsou často způsobeny minerální nerovnováhou, hořčík je pomocník, který pomůže ke zklidnění. Může také pomoci podpořit klid nebo zlepšit náladu nebo úzkost, což připraví půdu pro lepší odpočinek. Je důležité vědět, jaký je problém, který vám brání ve spánku, protože to bude informovat, jaký typ hořčíkového doplňku je nejlepší užívat.

V jakých potravinách hořčík hledat?

Magnesium je obsaženo ve fazolích, hlávkovém salátu, houbách, ananasu, brokolici, vejcích a mnoha dalších potravinách.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button