Babské radyZdraví

Může být pití vody nebezpečné?

Všichni víme, že pít vodu je nezbytné a pro naše zdraví velmi důležité. Dá se to ale s pitím vody přehnat? Může nám nějak ublížit?

Věda totiž naznačuje, že skutečně nic se nesmí přehánět – a to ani pití vody. Ideální množství je 6-8 sklenic denně. To vám umožní zůstat hydratovaní po celý den a už nikdy nepocítíte nepříjemné symptomy nedostatku vody jakými jsou bolesti hlavy, svalové křeče nebo tmavá moč.

I vody může být příliš

Tři čtvrtiny našeho těla se skládají z vody, a je proto nezbytné neustále tuto hladinu obnovovat. Přílišné množství vody našemu zdraví ale může uškodit. Tělo pak nedokáže dobře regulovat vyprazdňování, mohou nastat komplikace s oběhovým systémem či nervovou soustavou.

Především ledviny jsou pak přívalem vody doslova zavaleny. Nejsou schopny přebytečnou vodu tak rychle odfiltrovat. Ta se v nich hromadí a tento stav může vést k velmi nebezpečným stavům.

Jednoduše pamatujte na to, že co se týče zdraví, vždy platí „všeho s mírou“. Budeme-li jak v jídle, tak i v pití střídmí, vyhneme se mnoha zdravotním obtížím a zajistíme si dlouhý a plnohodnotný život.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button