OstatníRady a tipyZdraví

Tipy na využití epsomské soli: Můžete ji přidat do šamponu i mýdla

Mnoho lidí po celém světě používá epsomskou sůl. Tento druh „soli“ je velmi dobře znám pro své blahodárné vlastnosti. Někdo ji používá do koupele na nohy, ale existuje i celá řada dalších způsobů, jak ji využít. Celá staletí byla využívána proti různým bolestem. Naleziště přírodních pramenů je v Anglii, v místě Epsom, proto název epsomská.

Oblasti použití

Péče o vlasy

Pokud se vám vlasy velice rychle mastí, zkuste přidat hrstku soli do šamponu, který běžně používáte. Pokud sůl přidáte do kondicionéru, zvýšíte objem vašich vlasů. Necháte působit a poté opláchnete.

Péče o pleť

Stačí smíchat trochu soli s tekutým mýdlem nebo čistícím krémem, poté jemně vetřít do pokožky a opláchnout teplou vodou. Díky této směsi odstraníte odumřelé kožní buňky a vaše pleť bude hydratovaná po dlouhou dobu.

Péče o nohy

Tato metoda je velice účinná zvláště pro ty, kteří stojí celý den na nohou. Smíchejte sůl s olivovým olejem a aplikujte na nohy. Přípravek je velice účinný i proti suchým nohám. Budete – li jej aplikovat jednou nebo dvakrát týdně, suchá a hrubá kůže by se měla brzy zlepšit.

Zmírnění modřin

Modřiny lze zmírnit směsí, kterou si připravíte smícháním 2 lžic soli s vodou a pečlivě vetřete do kůže. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Bolesti hlavy

Trpíte – li častými bolestmi hlavy, například v létě (z tepla) nebo po dlouhém dni v práci, vyzkoušejte solnou lázeň. Sůl, rozpuštěná ve vodě, pomáhá uvolnit svaly a napětí v organismu, které bolesti hlavy často způsobují.

Čistič koupelny

Smícháte – li sůl a tekuté mýdlo v poměru 1:1, můžete takto vzniklý přípravek použít na čištění dlaždic, jejich povrch bude nádherně čistý.

Přípravek na „kocovinu“

Rozpusťte jednu lžičku soli ve sklenici vody a vypijte. Dostanete tak do rovnováhy hladinu vody i minerálů v těle.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button