Přírodní léčbaZdraví

Tato rostlina je ještě léčivější než aloe vera. Pomůže se zánětem ucha, rýmou i kuřím okem

Mnozí z nás doma pěstují známou aloe vera, protože věří, že jim dokáže pomoci s řadou zdravotních potíží. A je to také pravda. Ale existuje rostlina, která toho umí ještě víc! A pěstovat doma ji můžete úplně stejně. Tento malý zázrak se nazývá netřesk střešní. Kdysi se pěstoval na střechách domů, protože se věřilo, že jej dokáže ochránit před úderem blesku. Dnes ho často najdeme ve skalkách u domů.

Výhodou je, že se tato rostlina velice snadno pěstuje a rozmnožuje, proto si ji můžete udržovat i u vás doma či na zahrádce. Podobně jako i aloe patří mezi sukulenty a má listy plné léčivé dužiny.

Zázrak pro vaši pleť

Zatímco na aloe vera může mít řada lidí alergickou reakci, netřesk se zdá být v tomto směru nekonfliktní. Jeho dužina léčí drobné ranky, popáleniny i kožní vyrážky a akné. Stačí jen odtrhnout list a vymačkat dužinu na postižené místo.

Zánět mandlí či ústní dutiny

Doporučuje se několik listů rozžvýkat nebo si udělat „čaj“ tak, že zalijete nakrájené listy horkou vodou a tu pak necháte 10 minut louhovat. Poté tuto tekutinu kloktejte a vyplachujte si sní ústa.

Zánět ucha

Dokonce i běžné kapky z lékárny obsahují extrakt z netřesku! Proč ho tedy užívat v naředěné podobě, když si můžete do ucha nakapat stoprocentní a čerstvý výtažek? Stejně pomáhá i při rýme!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button