JídloOstatníZdraví

Česnekové tablety a kapsle umožní navýšit příjem česneku bez nepříjemného zápachu

Česnek je jedním z nejlepších přírodních prostředků pro boj s nemocemi a pro celkové posílení imunity. Obzvláště s příchodem sychravého počasí je vhodné výrazně zvýšit jeho konzumaci. Mnoho lidí se mu ale vyhýbá a to z prostého důvodu, způsobuje zápach z úst a také způsobuje nepříjemný pach potu. Jak muži, tak i ženy se zajisté chtějí vyvarovat momentům, kdy budou ve společnosti jiných lidí a objeví se onen nelibý pach. Byla by škoda se česneku vyhýbat jen kvůli tomuto faktoru, naštěstí existuje na trhu nespočet produktů, které obsahují česnek v podobě, která vás rozhodně do trapné situace nedostane.

Co jsou česnekové pilulky?

Česnekové pilulky obsahují koncentrované množství sušeného česneku, česnekového oleje nebo vyzrálého česnekového extraktu. Jsou relativně nedávným vynálezem, který byl vyvinut, protože je již dlouho známo, že česnek má mnoho působivých zdravotních výhod. Kulinářské a léčebné využití česneku sahá tisíce let do minulosti. Tyto pilulky jsou široce dostupné a jsou také běžně známé jako česnekové doplňky, česnekové tablety nebo česnekové kapsle. Některé doplňky jsou specificky označeny jako se sníženým zápachem, které byly speciálně navrženy tak, aby pomohly minimalizovat jev česnekového dechu.

Česnek a zdraví

Výhody česnekových pilulek

Zatímco odborníci se obecně shodují na tom, že syrový česnek je nejprospěšnější formou, česnekové kapsle mohou přinést některé zásadní výhody česneku.

Posílení imunitního systému

Česnek obsahuje silné antioxidanty a bylo prokázáno, že pravidelná konzumace česneku zkracuje trvání i frekvenci nachlazení a zároveň pomáhá tělu bojovat s dalšími nemocemi.

Prevence srdečních chorob

Česnekové pilulky mohou mít mnoho pozitivních dopadů na srdce a oběhový systém. Česnek pomáhá snižovat celkovou hladinu cholesterolu, stabilizovat krevní tlak a snižovat hromadění arteriálního plaku, což je stav známý jako ateroskleróza, což může snížit vaše riziko na infarkt nebo mrtvici.

Boj s bakteriemi

Tato silná bylina působí jako přírodní antibiotikum, ale nemá žádnou z nevýhod farmaceutických antibiotik. Česnekové doplňky mohou bojovat s bakteriálními i plísňovými infekcemi.

Vyčištění pleti

Antibakteriální vlastnosti česneku se ukázaly jako účinné v boji proti akné a mohou také pomoci rozjasnit celkový tón pleti.

Zvýšení fyzické výkonnosti

Ve starověkém Řecku sportovci konzumovali česnek před závody, aby dodali svému výkonu extra vzpruhu. Česnekové pilulky poskytují podobné výhody, zvyšují průtok krve a energii, což je ideální pro ty, kteří potřebují, aby jejich tělo podávalo špičkový výkon.

Léčba kandidózy

Jedná se o typ kvasinkové infekce, známé také jako kandidóza, a je velmi běžným typem vaginální kvasinkové infekce. Bylo prokázáno, že několik sloučenin v česneku pomáhá v boji proti tomuto druhu infekce.

Snížení rizika osteoporózy

Česnek může pomoci bojovat proti nedostatku estrogenu, což je běžná příčina úbytku kostní hmoty u starších žen. Česnekové pilulky pomáhají udržet klíčové minerály ve vašich kostech a mohou vám pomoci zůstat mobilní a silný, jak stárnete.

Odstranění česnekového dechu

Obzvláště s ohledem na odrůdy se sníženým zápachem, které byly vyvinuty, vám česnekové pilulky zabraňují být cítit jako česnek, a přitom stále poskytují zdravotní výhody tohoto starobylého léku.

Česnekové doplňky pro ženy

Vzhledem k tomu, že některé výhody česneku platí speciálně pro ženy, některé společnosti prodávají česnekové tablety speciálně pro ně. Obecně však mezi těmito pilulkami není žádný rozdíl ve srovnání s běžnými česnekovými doplňky.

Allicin a česnekové pilulky

Allicin je sloučenina síry, která se nachází v česneku a je zodpovědná za mnoho z jeho pozitivních účinků. Uvolňuje se však pouze při nasekání nebo drcení česneku. I tehdy je allicin nestabilní a rychle se rozkládá. Proto je obtížné udržovat allicin v česnekových pilulkách, pokud není přítomna stabilizovaná verze. Pokud česnekový doplněk neobsahuje stabilizovaný allicin, nemusí poskytovat všechny zdravotní výhody syrového česneku. I když mohou být česnekové pilulky řešením, čerstvému česneku se nebraňte a snažte se ho v určitém množství začlenit do svého jídelníčku.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button