Zdraví

Esenciální oleje podporují činnost mozku a pomáhají s jeho léčbou

Lidský čich je přímo napojen na limbické oblasti mozku, známé také jako středisko emocí. Proto cokoliv, co vdechujeme, má dopad na náš mozek. Esenciální vonné oleje prokázaly, že dokáží skvěle působit na mozkovou činnost, konkrétně na limbický systém.

Limbický systém funguje spolu s jinými částmi v mozku, které se starají o srdeční frekvenci, krevní tlak, dýchání, paměť a emoční vypětí. Není tedy divu, že terapie, které zapojují do léčby esenciální oleje, mají skvělé fyziologické i psychické dopady. Každá silice dokáže fungovat jiným způsobem, některé uklidňují, jiné stimulují. To je důvod, proč jsou esenciální oleje tak důležité pro léčbu mnoha onemocnění.

Vliv na mozkovou činnost a tělesné funkce

essential-oil-cVýzkumy prováděné na univerzitách ve Vídni a v Berlíně zjistily, že přírodní látka v pačuli, cedrového a santalového dřeva, která je obsažena v esenciálních olejích, dokáže zvýšit hladinu kyslíku v mozku o 28%. Spolu s větší mírou kyslíku dochází ke zvýšené mozkové aktivitě, která podporuje učení, imunitní systém a hormonální rovnováhu. Spolu s tím dokáží zlepšit emocionální stránku pacienta a bojovat s určitým druhem traumatu.

Silice mají pro lidský organismus řadu výhod, aniž by byly spojeny s jakýmikoliv vedlejšími účinky. Správná stimulace čichových nervů by mohla hrát důležitou roli při léčbě, která může být doplňkem proti mnoha typům onemocnění. Terapeutické éterické oleje tak můžou v budoucnu hrát při léčbě klíčovou roli.

Esenciální oleje a mozek

Je zřejmé, že mozek je nejsložitějším orgánem v našem těle. Poranění mozku, od mírných otřesů až po těžká poranění hlavy, jsou i za normálních okolností zraněními, která se hojí velmi pomalu. Esenciální oleje mohou být proto při této léčbě velmi užitečné. Olej pomáhá dostat okysličenou krev do mozku a lépe ji absorbovat. Jakmile se kyslík správně vstřebá, je zajištěno, že se mozek rychleji léčí a správně funguje.

Jelikož je mozek hlavním centrem pro celé tělo, esenciální oleje dokáží pomoci na více frontách. S dýcháním esenciálních olejů zbavíte své tělo napětí, odstraníte nežádoucí bakterie z těla, regulujete hormonální rovnováhu, zlepšíte soustředění, trávení a odstraníte nebo alespoň zmírníte bolesti hlavy.

Pokud budete chtít vyzkoušet tyto zdraví prospěšné oleje, nezapomínejte použít 100% přírodní a čisté esenciální oleje. Zapalte proto aroma lampu, dopřejte si chvilku pohodlí a zlepšete své zdraví.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button