Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Zaručené rady, jak se vypořádat s chřipkou a rýmou

Je to tady zase, jako každý rok – přechod ze zimy do jara, střídající se teploty, chvíli teplo na mikinu, ráno je to na vaťák a co to je s tím větrem? Jednou se cítíte jak Marilyn Monroe a najednou je zase bezvětří? No, zkrátka počasí si v tuto dobu vyvádí, co chce a to je ten nejlepší čas, aby se zase ozvala stará známá rýma, která si na tohle počasí vždy ráda počká a potom zaútočí ze zálohy. Co nejdříve jí ukažte červenou kartu! Už naše babičky by vám poradily, jak na to.

  1. Hodně pijte

Hodně zdravotních problémů začíná tím, že prostě málo pijeme. Samozřejmě není řeč o alkoholických nápojích, ale o čisté vodě či čaji. Nedostatek tekutin způsobuje třeba i tak banální problém, jako je pouhá bolest hlavy. Pokud se tedy začínáte cítit nesvá, zkuste vypít alespoň litr a půl nějaké minerální vody či čaje a uvidíte, že se vám brzo uleví.

  1. Zavrtejte se pod peřinu

Každý jsme určitě někdy slyšeli rčení – klid a ticho léčí. I když to zní docela banálně, je na tom hodně pravdy. Vždyť je tak příjemné, prostě vypnout mozek, nemyslet na problémy všedních dnů a jen tak si přemýšlet o příjemných věcech a při tom se v klidu natáhnout do postele a navíc se ještě zakrýt pěkně teplou peřinou? Tělu tak dopřejete čas a dostatečnou energii, aby se mohlo soustředit na začínající infekci. Ale pozor! Žádná televize, mobil, tablet – nic! Pouze vy a váš odpočinek.

  1. Začněte se potit

Vždy, když si myslíte, že na vás „něco leze“, vezmete si prášek a fungujete dál? To je ale velká chyba! Sama horečka léčí! Pokud ji naměříte, zalezte si do postele, naházejte na sebe kupu peřin a potit se, potit se, potit se! Až pokud je opravdu vysoká, tak si vezměte prášek nebo udělejte zábaly.

  1. Nasaďte bylinkovou léčbu

Již před vynálezem penicilinu bývali lidé samozřejmě nemocní a museli si nějak pomoct. Tak objevili léčivou sílu bylinek, rostlin a jiných přírodních látek. Pokud vám bylinky navíc namixuje někdo jiný, než vy sám, může krásně fungovat i placebo efekt. Nejlepší babskou radou při nemocech je klasický čaj z lipového či bezového květu či sušených šípků. A hlavně – s citronem, zázvorem a medem.

  1. Slepičí polévka pro duši?

Vědci to potvrdili, babičky to už dávno věděly. Doloženým faktem je, že slepičí vývar dokáže vyléčit nachlazení. Jeho konzumací totiž zvýšíte ve svém těle aktivitu bílých krvinek, které bojují s infekcí. Je prokázáno, že slepičí polévka působí protizánětlivě. Takže – slepičí polévka je nejen pro duši, ale hlavně pro zdraví.

  1. Inhalace

Cítíte se jako pod vodou, nemůžete se ani sehnout, jak máte zacpané dutiny, a zdá se vám, že vám ta hlava brzo praskne? Ulevte si inhalací nad hrncem s vařící vodou s ručníkem přehozeným přes hlavu, aby vám žádná pára neutekla.

  1. Priessnitzový zábal

Spousta lidí považuje tento zábal přímo za zázrak v léčbě zaníceného krku, jen je třeba vědět, jak pořádně na to. Do ledové vody zcela namočíme menší ručník, vyždímáme a prostě do toho studeného ručníku krk zabalíme. Přes tenhle zábal obalte igelit, aby voda neprosákla ven a přidejte nějakou hřejivou vrstvu – nejčastěji se ovazují šály. Doporučuje se udělat zábal na noc, aby se nám krk déle zapařil, a ráno bude po bolesti.

  1. Nechte o sebe pečovat

To, co vám pomůže nejvíce, je starý známý všelék – láska. Nechte se léčit milovanou polovičkou či maminkou, babičkou – prostě kýmkoliv, koho máte rádi a kdo pro vás udělá vše, o co si poprosíte. Zajde do obchodu pro zázvor, časopis či jen vymění propocené prostěradlo. Ten pocit, že na to nejste sami, je sám o sobě pořádným lékem.

Teď už snad se zákeřnou nemocí zatočíte hned v jejím začátku stejně tak, jak to dělaly naše babičky.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button