KrásaOstatníZdraví

Indie je zemí koření: jaké nejčastěji používají a proč?

Indické domácnosti používají exotické koření při každodenním vaření. Budete překvapeni, kdybyste věděli, jaké zdravotní výhody mohou tyto bylinky vašemu tělu nabídnout.

Není pochyb o tom, že Indie je zemí koření. A koření je nezbytnou přísadou pro širokou škálu indických receptů. Mnohé z nich jsou známé svými terapeutickými vlastnostmi.

Byliny a koření jsou po staletí nedílnou součástí ajurvédy – tradičního indického systému medicíny. Léčivé hodnoty indických bylin a koření jsou také dobře známé po celém světě.

Zde je seznam 6 nejoblíbenějších indických koření a bylin:

Kurkuma

Toto koření se běžně používá v celé řadě indických pokrmů, které dodávají barvu a chuť. Kromě toho, že vaše jídlo vypadá a chutná lépe, ukazuje se toto koření jako užitečné pro naše tělo.

Kurkumin – účinná látka v kurkumě vlastní mnoho vědecky prokázaných zdravotních přínosů – potenciál prevence srdečních chorob, Alzheimerovy choroby a rakoviny.

Je to přírodní antioxidant, který má protizánětlivé vlastnosti. Může také pomoci při depresích, artritidách a také k udržení funkce jater.

Kmín

Kmín je sušené semeno rostliny Cuminium cyminum. Je to jedno z nejvíce používaných koření v Indii. Jeho silná vůně a hořká teplá chuť výrazně zlepšuje chuť jídel. Pravděpodobně jste nevěděli, že konzumace tohoto koření, může vašemu tělu poskytnout různé výhody.

Semínka kmínu zlepšují trávení potravy, léčí nespavost, nachlazení a kožní onemocnění. Může také posílit vaši imunitu a působí jako úleva od bolesti. Používá se také jako doplněk železa.

Skořice

Nejen v Indii je skořice s oblibou používána po celém světě k různým účelům. Kromě toho, že je nezbytnou součástí široké škály receptů, používá se také při výrobě parfémů a léků.

Skořice

Skořice může pomoci kontrolovat hladinu cukru v krvi a cholesterol. Pomáhá také udržovat zdravé srdce a cukrovku pod kontrolou. Olej extrahovaný ze skořice se používá k léčbě zubního kazu a onemocnění dásní.

Ašvaganda

Známá také pod názvem indický ženšen nebo zimní třešeň, je jednou z nejsilnějších bylin v ajurvédském léčení. Tato bylina je vynikajícím zdrojem antioxidantů, železa a aminokyselin.

Snižuje stres a úzkosti, ulevuje od bolesti, pomáhá se spánkem, léčí kožní choroby, atd. Vlastní hormonální a vyrovnávací protizánětlivé a antioxidační vlastnosti.

Kromě toho, že se tato bylinka používá k prevenci a léčbě řady nemocí, stala se v poslední době oblíbenou přísadou mnoha kosmetických produktů. Působí proti stárnutí.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button