OstatníTOP 10

Nejpozoruhodnější fakta o těhotenství a porodu

Zajímá vás, kolik se na světě narodí dětí? Kdo je nejmladší dívkou, která otěhotněla a porodila? Proč se rodí více dvojčat? To vše a mnohem více se dozvíte v těchto poutavých faktech o těhotenství a porodu.

Fakta související s těhotenstvím

1. Za sekundu se na světě narodí 4 děti

Každou sekundu přivítáme do naší celkové populace čtyři nová miminka. Pokud s tím chcete dále kalkulovat, znamená to, že se jich narodí každou minutu přibližně 240, každou hodinu 1440, atd. Podle organizace Ecology Global Network se celoročně na Zemi narodí přibližně 131,4 milionu dětí.

2. Výskyt vícečetných těhotenstvích – roste počet dvojčat

2. Kdo si myslí, že jsou dvojčata vzácností, je na omylu. Ve skutečnosti se tento jev stává běžnějším, než kdykoliv předtím. Z výzkumů vyplývá, že jedno ze třiceti narozených dětí je dvojče.

Vědci se domnívají, že je to způsobeno tím, že ženy zakládají rodinu později. Také hraje roli oplodnění in vitro, které je ve starším věku u žen, čím dál častější.  

3. Narození na den termínu je ojedinělé

Pouze 5% dětí se narodí na den přesně ve stanoveném termínu. To je docela nízké procento. 50% se narodí do jednoho týdne od data termínu a 90% do dvou týdnů.

4. Nejčastěji se rodí v úterý

Děti se nejčastěji rodí v úterý, dalším dnem v pořadí je pondělí. Největší porodnost mívají děti narozené na konci nebo úplně na začátku roku, tedy v prosinci nebo lednu.

5. Těhotné ženy mají ostřejší čich a chuť

Někteří vědci tvrdí, že se jedná o ochranný mechanismus.

6. V těhotenství vám vyroste velikost nohy

Do normálu se číslo bot vrátí až po porodu.

7. Těhotenství doprovází hezčí vzhled kůže

A ne nadarmo se říká, že gravidní žena doslova září. Nejde jen o to, že je nadšená z pouhého faktu těhotenství. Je to způsobeno aktivitou mazových žláz, které propůjčí pokožce lesklejší vzhled a měkčí texturu. Během těhotenství se také zmnožuje krev, které je až o 50% více.

Kuriozity spojené s porodem

8. Nejmladší matka na světě, která kdy žila je údajně pětiletá dívka z Peru

Porodila chlapečka v roce 1939. Její otec ji odvezl do nemocnice kvůli abnormálnímu růstu břicha a testy potvrdily pokročilé těhotenství v 7. měsíci.

9. Nejdelší těhotenství na světě trvalo 375 dní

Umíte si vůbec představit, že nosíte dítě v břiše více, než jeden rok? Zřejmě se to tehdy stalo..

10. Rekordní počet porodů činil u jedné ženy 69 dětí

Chudé ruské ženě se narodilo 69 dětí v průběhu 27 těhotenství. Tento fakt pochází z 18. století.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button