OstatníRady a tipy

VIDEO: Vznášející se balónek bez helia? Ukážeme vám, jak na to

Narozeninová oslava, jmeniny, party či další významná událost je příležitostí k nafouknutí oblíbených balónků. Děti je milují a ani dospělí jimi nepohrdnou. Balónky jsou skvělou ozdobou na každou party. Každý z nás touží po balóncích, které se vznášejí ve vzduchu a neválejí se všude okolo na zemi. To chce však helium, které je poměrně nákladné a manipulace s ním může být nebezpečná.

Vyzkoušejte snadnější variantu, o které se dočtete v dnešním článku. Užijte si s dětmi zábavný den již při nafukování balónků a naučte je, jak se nafukují bez pomoci helia jednoduchým trikem.

Budete potřebovat následující:

  • 500 g hydrogenuhličitanu sodného (jedlá soda)
  • 500 ml bílého octa
  • nálevku
  • oblíbené balónky

Toto množství je určeno pro nafouknutí více, než 20 balónků.

Jak na to?

Vyplňte skleněnou láhev (např. od piva či limonády) do poloviny bílým octem. Přidejte 2-3 lžičky jedlé sody do balónku a nyní připojte balónek k láhvi. Jedlá soda se smíchá s bílým octem a nyní začíná probíhat chemická reakce a balónek se začíná nafukovat. Tak jednoduchý je tento trik. Balónek zavažte a je hotovo.  Překvapte své přátele a své děti tímto magickým trikem.

Překvapte své děti

Trik se zalíbí každému dítěti, je velmi rychlý a vyzkoušet si ho mohou i samotné děti. Tento způsob plnění balónků nemusíte využít jen v případě narozeninové oslavy, ale třeba jako odpolední program k zabavení dětí či jako náplň programu ve školce či ve škole, kde jim na tomto triku ukážete jednu z chemických reakcí, které probíhají např. i v pečeném koláči. Děti si ho oblíbí a budou ho chtít vidět více, než jednou. Pro lepší představu a popis plnění balónků můžete zhlédnout následující video.

 

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button