Ostatní

Proč je dobrý být sám? – 2. část

Stanete se více produktivní

Být ve společnosti lidí je zábavné, ale často vás to strhne k malé produktivitě. Společnost se totiž mnohdy chová jako správné rozptýlení od jakékoliv práce. Čas o samotě je nejvíce produktivní, jelikož vás nikdo nerozptyluje a vy se můžete plnou parou ponořit do jakékoliv práce.

Budete si více vážit vztahů

Trávení času o samotě v pravidelných intervalech vede k tomu, že nejenom že si užijete chvíle o samotě, začnete si ale také více vážit vztahů, které máte s ostatními lidmi. Odpočinek, který si od společnosti dáte, vám pomůže k tomu, aby vás někdo nezačal štvát nebo abyste nebyli pohlceni problémy druhých lidí.

Pocit větší nezávislost

Když se naučíte být sami, zjistíte, že jste mnohem jistější v tom dělat věci sám. Nebudete se bát rozhodnout tak či tak a nechat se ovlivňovat druhými jen proto, aby nenastala samota. V opačném případě se ale budete cítit mnohem sebevědomější, nebude vás zužovat pocit úzkost a nebudete mít neustálou potřebu být v kontaktu s druhými.

Nebudete se omlouvat za své chyby

Každý má své dny, kdy nemá náladu mluvit s lidmi a už vůbec ne s těmi, které nejsou jeho srdci blízcí. Jakmile ale budete vědět, že máte společnosti dost, uschováte se na chvíli do samoty, která vás nabije novou energií. Potom zvládnete všechny druhy lidí a nebudete se muset bát, že z vás vypadne s úst něco, co druhému ublíží nebo je neslušné.

Nebudete se obklopovat lidmi, kteří z vás vysávají energii

Nefunkční vztahy, přátelství, kde jeden dává a druhý bere, povyšování se jeden nad druhým; to všechno jsou časté scénáře toho, co vás v životě může čekat. Přátelé, kteří se vlastně vůbec jako přátele nechovají, vztah, který už drží pospolu jenom proto, abyste nebyli sami. Není jednoduché ukončit něco, co vám vlastně ubližuje, s myšlenkou, že vás potom obklopí samota. Lidé, kteří se ale samoty nebojí, nemají kolem sebe takový typ lidí. Vědí, že ani samota není věčná, a i kdyby trvala trochu déle, je vlastně velmi přínosná.

Samota je něco, na co člověk vlastně už zapomněl. Mnozí z nás to berou jako špatnou věc. Ve skutečnosti je ale doba, kdy jste sami, velice přínosná.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button