Ostatní

Ujistěte se, že tyto tajné zabijáky nemáte ve své domácnosti

Vanilka, čokoláda, jablko a skořice jsou vůně svíček nebo osvěžovačů vzduchu, které nám nejsou cizí. Naopak jsou to vůně, které se v interiérech objevují velmi často. Otázkou však zůstává, zda jsou tyto produkty skutečně bezpečné pro použití. Nová studie však hovoří jasně: Tyto výrobky jsou nebezpečné pro vaše zdraví!

Nejnovější výsledky plynoucí ze studií prokázaly, že některé vonné svíčky a osvěžovače vzduchu jsou zdraví škodlivé. Když se dlouhodobě a dobrovolně vystavujeme těmto druhům výrobků, zvyšujeme tím riziko vzniku nádorů a plicních problémů, např. astmatu. Chemické složení svíček a osvěžovačů může změnit strukturu vaší DNA.

candle-685661_960_720

Vonné svíčky

Pokud si myslíte, že si jen užíváte pěknou a svěží vůni, budete zřejmě šokováni. Vůně od svíček může způsobovat karcinogenní mutace DNA. Chemikálie z některých svíček jsou skutečně toxické podobně jako inhalace ostatních tabákových výrobků.

candles-472379_960_720

Osvěžovače vzduchu mohou být spojeny nejen s astmatickými problémy, ale i s ostatními hormonálními poruchami. Jelikož některé osvěžovače obsahují vysoké hladiny formaldehydu, jsou rizikem pro vznik rakoviny krku nebo nosu.

Výzkum, který byl proveden mezinárodním časopisem Public Health v roce 2013, ukázal, že těhotné ženy, které byly vystaveny osvěžovačům vzduchu, porodily děti náchylnější k plicním infekcím.

candle-876339_960_720

Pokud tedy osvěžovače vzduchu v domácnosti, tak jen ty nejkvalitnější. Výrobce SC Johnson vyrábí osvěžovače vzduchu Glade, které jsou pro lidské zdraví údajně neškodné. Jenže, kdo si tím může být v dnešní době jistý? Raději se svíčkám a osvěžovačům vzduchu vyhněte a své zdraví neriskujte. Byt vám provoní i jiné vůně, které se linou třeba z trouby při pečení cukroví!

spray-549085_960_720

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button