HubnutíOstatníPřírodní léčba

Co se stane, když smícháte chia semínka s citronem?

Mnoho lidí v dnešní době ani neví, že nějaké chia semínka vůbec existují. To je ale opravdu velká škoda! Chia semínka obsahují totiž nepřeberné množství pozitivních látek pro váš organismus. Jejich největší výhodou je, že dokáží úžasně pomoci s redukcí vaší váhy, pokud jste se rozhodli, že potřebujete nějaké to kilečko zhubnout, abyste se cítila ve svém těle lépe.

Rádi vám poradíme, jak se dá jednoduše nejefektivněji zhubnout. Stačí vám k tomu pouze dvě docela levné suroviny – a to jsou právě chia semínka a citron. Tyhle potraviny společně působí totiž jako přírodní lék, který dokáže přirozenou cestou odstranit usazené zbytky jídla, které vám zůstávají ve střevech, navíc dokáže výrazně zlepšit trávení, dokonce i urychlit metabolismus a to nejlepší nakonec – ve vysoké míře dokáže podpořit spalování tuků.

Citron je totiž přirozeným antioxidantem, který má silné protivirální vlastnosti a dokáže tělo preventivně ochránit proti případným onemocněním. Další z jeho pozitivních vlastností je fakt, že vláknina, která je ve velké míře obsažena v citronech, dokáže odstranit z těla mnohé toxiny. Stejně tak chia semínka jsou bohatá na antioxidanty a vlákninu.

Obě ingredience jsou tedy velice přínosné pro naše tělo a celý organismus. Ale víte, co se stane, když se tyhle dvě suroviny smíchají? Tahle vzniklá kombinace dokáže několikanásobně zvýšit veškeré pozitivní účinky, které tyto dvě ingredience nabízejí samostatně.

Chtěli byste takový detoxikační nápoj také ochutnat? Není nic jednoduššího, než si ho vyrobit sám doma.

Detoxikační nápoj z chia semínek a citronu

Vše, co k jeho přípravě budeme potřebovat je jednoduše k sehnání:

  • Sklenice vody
  • Lžička medu či stévie (kvůli dochucení)
  • Lžíce chia semínek
  • Lžíce čerstvé citronové šťávy

Teď, když všechny tyhle ingredience máte doma připraveny, můžete se pustit do jeho přípravy:

  1. Chia semínka je třeba namočit minimálně na jednu hodinu do vody.
  2. Nabobtnaná semínka je třeba z vody vyjmout a přes sítko pořádně přecedit.
  3. Dále musíme vytáhnout mixér a scezená semínka do něj vložit, přilít citronovou šťávu a popřípadě med či stévii, pokud chcete mít nápoj sladší. Nakrátko tohle všechno rozmixujeme a skvělý detoxikační nápoj na hubnutí je na světě.
  4. Teď už je třeba pouze ho s chutí a plni očekávání zkonzumovat.

No, není to jednoduché?

Jak často si tuhle kúru připravovat?

Nejvhodnější je si tuhle směs připravit každé ráno. V tom nejvhodnějším případě ji užívejte přímo na lačný žaludek. Pokud budete tuhle kúru konzumovat každý den, již za několik dní na sobě zpozorujete její pozitivní účinky. Ženy nejvíce potěší, že se jejich váha začne přirozeně snižovat, bříško se viditelně sfoukne a dokonce budete mít mnohem více energie, než jste mívali dříve.

Samozřejmě, pro zvýšení efektivity by bylo vhodné kúru obohatit o nějaký fyzický pohyb – samozřejmě, že nemusíte trávit každý den hodinu v posilovně a mořit své tělo na posilovacích strojích – stačí pouze pravidelné procházky či projížďky na kole. Nemusí být ani dlouhé či náročné, není třeba se přepínat, ale hlavně se hýbejte.

Dále už záleží pouze na vás, jak dlouho budete v kúře pokračovat. Po tom, co se „dostanete“ na svou vysněnou váhu, klidně můžete kúru přestat užívat, jelikož v tomto případě nehrozí žádný jo-jo efekt.

Klidně můžete nadále pokračovat v jejím užívání třeba jednou za týden a dodávat si tak pozitivní energii, která je v dnešní uspěchané době velmi prospěšná.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button