OstatníPřírodní léčbaZdraví

Objevte zdravotní přínosy myrhy, používali ji už ve starém Egyptě

Myrha je jantarově zbarvená pryskyřice, sklízená z kůry malých, trnitých pouštních stromů zvaných myrhovníky (Commiphora). Tyto stromy pochází z Blízkého východu a severní Afriky. Již od starověku má myrha širokou škálu uplatnění, od balzamování po antiseptické ošetření a dodnes je ceněna pro své léčivé účinky.

Poklad v tradiční medicíně

Je vysoce ceněna v mnoha náboženských tradicích a používá se v čínské a ajurvédské medicíně. Staří Egypťané oceňovali myrhu jako balzamovací prostředek a používala se také jako kadidlo, do posvátných olejů na pomazání a jako přísada do vína. I dnes je ceněna jako lidový lék pro lidi i zvířata. Většina produkce dnes pochází ze Somálska a východní části Etiopie. Myrha obsahuje chemikálie, které mohou snížit bolest a zabít bakterie. Tento poklad je v moderní společnosti téměř zapomenut a je to škoda, protože je myrha všem snadno dostupná ve specializovaných obchodech zaměřených na zdraví a také na internetu. Tento přírodní prostředek můžete použít pro léčbu i vy, proto si představíme, proč byste o jejích účincích měli vědět.

Jedná se o pryskyřici myrhovníku.

Zdravotní výhody myrhy

Může pomoci předcházet rakovině: Existují určité důkazy, které ukazují, že myrha může mít protirakovinné výhody, zejména pokud jde o inhibici růstu gynekologických rakovinných buněk.

Stimuluje krevní oběh: Bylo prokázáno, že je vysoce protizánětlivá a předpokládá se, že zmírňuje bolest stimulací krevního oběhu, což z ní činí oblíbenou léčbu bolesti kloubů a hemoroidů.

Zlepšuje zdraví ústní dutiny: Díky svým silným antiseptickým vlastnostem se často používá k léčbě zápachu z úst a infekcí úst, stejně jako různých virů a plísní.

Léčí zažívací potíže: Je oblíbeným lékem na zažívací potíže a vředy a historicky se používala k zbavování těla parazitických infekcí.

Zlepšuje zdraví dýchacích cest: Používá se také k léčbě infekcí horních cest dýchacích, jako je kašel, bolest v krku a astma.

Poskytuje endokrinní podporu: Důležitá aktivní složka myrhy, seskviterpeny, vyrovnávají hormony a poskytují endokrinní podporu.

Možné vedlejší efekty

  • Velké množství myrhy může způsobit následující:
  • Nízký krevní tlak
  • Problémy se srdcem
  • Nízkou hladinu cukru v krvi

Vzhledem k účinku na hormony a menstruaci by ženy neměly tuto látku užívat v těhotenství nebo při kojení, protože může vést ke komplikacím a děložnímu krvácení.

Neměla by se používat k léčbě horečky, protože může mít nepříznivý účinek. Před přidáním tohoto přírodního léku do svého zdravotního režimu je nejlepší promluvit si se svým lékařem o jakýchkoli potenciálních komplikacích nebo negativních interakcích.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button