KrásaOstatní

3 důvody, proč nechodit spát s mokrými vlasy

Sami jistě znáte ten pocit, je večer, vy jste unavení z práce, osprchujete se a již se vám nechtějí sušit mokré vlasy. Dopřejete si o několik minut delší spánek, ale vlasům jste provedli jednu z nejhorších věcí, která je dokonale poškodí.

Proč si před spaním vždy vysušit vlasy?

Existuje několik důvodů, které jste určitě sami pocítili. Fénovat si vlasy může zabrat trochu času, ale určitě je to lepší, než zbytečně ničit své vlasy. Seznamte se s důvody, které vás donutí sušit si mokré vlasy. Usínejte raději s naprosto suchými vlasy. Používejte kvalitní fény s ionizérem, které vlasy rychle a šetrně vysuší a již se ráno nebude potýkat se zacuchanými vlasy.

Zničené vlasy

Mokrý vlas se stává nejzranitelnějším a nejcitlivějším, a proto byste ho neměli vystavovat takovému procesu, jakým je spaní. V noci se převalujete, vlasy se cuchají a třením o polštář se lámou a třepí se. Ráno se probouzíte se zacuchanými vlasy, které jen těžko rozčešete. Drsným rozčesáváním si navíc vlasy zbytečně trháte a ničíte. Navíc každý z nás ví, jak ráno po probuzení vypadají vlasy, které se večer nevyfoukaly, naprosto šíleně.

Nechtěné infekcepexels-photo-54566

Váš polštář je ideálním útočištěm pro bakterie, protože polštář pohlcuje pot z pokožky a kožní buňky. V kombinaci s vlhkem z vlasů se polštář stává domovem bakterií, které mohou způsobovat kožní onemocnění.

Bolesti hlavy

Opravdu i spaní s mokrými vlasy může vyvolat bolesti hlavy. Vaše vlasy jsou mokré a teplota hlavy není synchronní s teplotou těla, což může vyvolat migrénu. Navíc tato špatná tělesná teplota narušuje REM fázi spánku.

Zapomeňte na mokré vlasy a chraňte své vlasy a pokožku hlavy před zbytečnými komplikacemi. Změnit můžete i dobu mytí vlasů. Osprchujte se večer a ráno si umyjte hlavu. To vás donutí k vyfoukání vlasů ihned.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button