Krása

Řekněte sbohem černým tečkám jednou pro vždy!

Je váš obličej plný černých teček? Hledáte nějaké rychlé a efektivní řešení, jak se jich zbavit? Pokud jste na tyto otázky odpověděli pozitivně, tak zvažte čtení tohoto článku. Černé tečky jsou jednou z nejvíce rozšířených vad na kráse a mají tendence kazit vzhled pleti. Tyto ošklivé černě ďubky jsou výsledkem zanesení pórů mrtvými kožními buňkami, špínou, a mazem. Černá barva těchto teček je následkem oxidace melaninu. Černé tečky jsou lékařsky považované za první stádium akné, a nadměrná produkce mastnoty skrze pokožku je jednou z příčin jejich vzniku. Stav vaší pleti se může rázem zhoršit, pokud je budete jen nečinně ignorovat. Jak se začne zvětšovat zanesení mrtvými kožními buňkami, bakterie začnou napadat vaše póry, a brzy se černé tečky promění v ošklivé pupínky. Můžete však vyzkoušet některé efektivní domácí recepty, abyste se rychle těchto teček zbavili.

Zbavte se černých teček

Pára

Pára je jednou z nejlepších cest, jak se přirozeně zbavit černých teček. Jediné, co musíte udělat, je vystavit váš obličej páře po dobu jedné až dvou minut a poté černé tečky jemně odstranit za použití přírodního peelingu.

Ovesné vločky

Smíchejte dvě polévkové lžíce čerstvého rajčatového džusu, jednu čajovou lžičku medu, a dvě až čtyři lžíce ovesných vloček, aby vznikla pasta. Touto pastou si jemně prostřete obličej po deset minut, a poté opláchněte. Je to jedna z nejlepších metod na odstranění černých teček.

  • Alternativně můžete smíchat tři lžičky jogurtu, pár kapek čerstvé limetky a olivového oleje, a dvě lžíce ovesných vloček. Tuto směs aplikujte na obličej jako pleťovou masku a nechte působit okolo deseti minut. Posléze opláchněte.
  • Také můžete připravit pastu z ovesných vloček a růžové vody. Aplikujte na obličej a nechte působit okolo 20 minut, poté omyjte.

Jedlá soda

Smíchejte dvě lžičky jablečné sody s trochou vody. Jemně vmasírujte směs na postiženou oblast. Nechte působit 15 minut, aby pasta uschla, poté opláchněte vlažnou vodou. Opakujte dvakrát týdně, dokud se množství černých teček výrazně nesníží.

Epsomová sůl

Další efektivní metoda na odstraňování černých teček, je použití epsomové soli. Vše, co musíte udělat, je přidat pár kapek jódu a lžičku epsomové soli do horské vody a nechat rozpustit. Nechte vodu vychladnout, namočte v roztoku trochu vaty a jemně aplikujte na pleť postiženou černými tečkami. Až roztok uschne, jemně ho odstraňte.

Teplý obklad

Pokud hledáte řešení na černé tečky, tak použití teplého obkladu vám udělá medvědí službu. Napusťte do nějaké nádoby teplou vodu a namočte do ní nějaký druh látky či žínku. Umístěte žínku na pleť plnou černých teček a nechte působit přibližně 15 minut. Tento teplý obklad vám rychle odblokuje póry a pomůže vám vyčistit černé tečky.

Vejce

Vejce je jednou z jednoduchých, přesto efektivních metod, na černé tečky. Rozkvedlejte bílek a přidejte jednu lžičku medu. Tuto směs aplikujte na postižená místa na vašem obličeji a nechte působit 30 minut, poté opláchněte.

Pomerančové slupky

Rozdrťte trochu pomerančové slupky, aby vznikl prášek, a přidejte trochu vody. Vzniklou pastu aplikujte na černé tečky a ty následkem brzy zmizí.

Rýže

Přidejte trochu rýže do misky s mlékem a nechte stát po dobu čtyř až pěti hodin. Směs rozemelte a připravte z ní pastu. Rozetřete na postiženou oblast pleti a zamávejte černým tečkám sbohem.

Rajčata

Dobře rozmačkejte čerstvá oloupaná rajčata a aplikujte na černé tečky. Nechte působit přes noc. Další ráno si opláchněte obličej teplou vodou. Antiseptické vlastnosti rajčat pomohou výrazně minimalizovat černé tečky.

Med

Povrchová aplikace medu na pleť stahuje póry, eliminuje černé tečky, a dodává pleti zářivý vzhled. Jednoduše stačí aplikovat trochu medu na postiženou oblast, nechat působit deset minut a opláchnout vodou.

Kurkuma

Vymačkejte trochu šťávy z čerstvých mátových lístků, přidejte trochu mleté kurkumy, a dobře promíchejte. Tuto směs aplikujete na pleť a nechte působit, dokud pasta neuschne. Následně opláchněte vlažnou vodou.

  • Alternativně smíchejte mléko, mletou kurkumu a křídlok santálový. Dobře promíchejte a aplikujte na černé tečky. Nechte působit deset minut.

Zubní pasta

Aplikace zubní pasty na pokožku pomáhá vyčistit černé tečky. Jednoduše naneste tenkou vrstvu zubní pasty na obličej a jemně prostřete za použití zubního kartáčku. Tuto metodu proveďte každý druhý den, abyste dosáhli co nejlepších výsledků a trvale se zbavili černých teček.

Co dělat při černých tečkách

  • Udělejte zvyk z mytí obličeje dvakrát denně.
  • Omyjte každý den pleť zamořenou černými tečkami slanou vodou, abyste je eliminovali.
  • Používejte jemný peeling, abyste se zbavili mrtvých kožních buněk z pleti. Zaměřte se hlavně na oblast postiženou černými tečkami.
  • Zahrňte do vašeho jídelníčku pokrmy bohaté na beta-karoteny.
  • Užívejte čistící přípravek na pleť, makeup, a krémy bez obsahu olejů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button