Ostatní

Je lepší se sprchovat ráno nebo večer? Vědci v tom mají jasno!

Pravidelné sprchování je jedním z nejdůležitějších hygienických návyků vůbec. Věřte tomu nebo ne, ale mezi ranním a večerním sprchováním je velmi velký rozdíl. Sprchování je každodenní zvyk a odborníci před ním varují. Pokud se myjete každý den, sprcha vysušuje vaší pokožku, takže je vhodné občas používat i přírodní gel s aloe vera nebo jen čistou vodu.

A kdybyste se měli sprchovat? Tato zvyklost je často spojována s kulturní záležitostí. V Asii se hodně často sprchují ve večerních hodinách, zatímco lidé v USA zase dopoledne. Jak je to tedy s tím sprchováním, je lepší ho provádět ráno nebo večer?

Výhody ranního sprchování

Sprcha v dopoledních hodinách je lepší pro lidi s mastnou a nečistou pletí, protože pleť vytváří maz během noci a zůstává na povrchu kůže v průběhu celého dne, tudíž může ucpat póry. Ranní sprcha zlepšuje krevní oběh, zvyšuje tepovou frekvenci a uvolňuje svalové napětí. Je to skvělý způsob, jak snížit ztuhlost krku nebo bolesti zad. Navíc ranní sprcha vás dokáže lépe probudit, než káva.

shower-1027904_960_720

Výhody večerní sprchy

Večerní sprcha je potvrzeným lékem na nespavost. Pro tělo je sprcha signálem – začne uvolňovat melatonin, což je hormon podporující spánek. Snižuje krevní tlak a stres. Jedná se o skvělý způsob, jak relaxovat po náročném dni v práci nebo po cvičení. Další výhodou večerního sprchování je, že zůstanete delší dobu čistší. Tak už jste se rozhodli, kdy si dáte sprchu?

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button