Ostatní

Je lepší se sprchovat ráno nebo večer? Vědci v tom mají jasno!

Pravidelné sprchování je jedním z nejdůležitějších hygienických návyků vůbec. Věřte tomu nebo ne, ale mezi ranním a večerním sprchováním je velmi velký rozdíl. Sprchování je každodenní zvyk a odborníci před ním varují. Pokud se myjete každý den, sprcha vysušuje vaší pokožku, takže je vhodné občas používat i přírodní gel s aloe vera nebo jen čistou vodu.

A kdybyste se měli sprchovat? Tato zvyklost je často spojována s kulturní záležitostí. V Asii se hodně často sprchují ve večerních hodinách, zatímco lidé v USA zase dopoledne. Jak je to tedy s tím sprchováním, je lepší ho provádět ráno nebo večer?

Výhody ranního sprchování

Sprcha v dopoledních hodinách je lepší pro lidi s mastnou a nečistou pletí, protože pleť vytváří maz během noci a zůstává na povrchu kůže v průběhu celého dne, tudíž může ucpat póry. Ranní sprcha zlepšuje krevní oběh, zvyšuje tepovou frekvenci a uvolňuje svalové napětí. Je to skvělý způsob, jak snížit ztuhlost krku nebo bolesti zad. Navíc ranní sprcha vás dokáže lépe probudit, než káva.

shower-1027904_960_720

Výhody večerní sprchy

Večerní sprcha je potvrzeným lékem na nespavost. Pro tělo je sprcha signálem – začne uvolňovat melatonin, což je hormon podporující spánek. Snižuje krevní tlak a stres. Jedná se o skvělý způsob, jak relaxovat po náročném dni v práci nebo po cvičení. Další výhodou večerního sprchování je, že zůstanete delší dobu čistší. Tak už jste se rozhodli, kdy si dáte sprchu?

1 Komentář

Zanechte komentář

error: