OstatníRady a tipy

7 největších zlozvyků, které škodí vašemu mozku!

Dnes vám přinášíme informace o zlozvycích, které vykonáváte každý den a které zbytečně škodí vašemu mozku. Tušíte, jaké to jsou?

Stejně jako trénujeme svaly na těle, stejně bychom měli trénovat i náš mozek a udržovat ho v kondici, aby nám paměť a další mozkové funkce sloužily až do stáří. Zamyslete se nad těmito sedmi zlozvyky, které byste měly eliminovat, aby vám zbytečně neškodily.

Začínejte se snídaní

Pokud držíte dietu nebo jen nemáte čas ráno snídat, měli byste to změnit. Mnoho lidí vynechává snídani, což velice poškozuje jejich mozek. Po dlouhém spánku potřebuje váš mozek živiny. Přeskakováním snídaně zbavujete mozek těchto potřebných živin. Kdo nesnídá má i sníženou hladinu cukru v krvi, což je také špatné pro vaše zdraví.

Zakrytá hlava během spánku?

Spíte se zakrytou hlavou? Pokud ano, zkuste si odvyknout, protože nižší koncentrace kyslíku a vysoká koncentrace oxidu uhličitého, který se shlukuje pod peřinou, vedou k účinkům poškozující mozek.

Dostatek spánku

mozekSpánek je nezbytný pro vaše obnovení fyzických i duševních sil. Dostatečný spánek, který by měl být alespoň po dobu 8 hodin, je životně důležitý pro váš mozek, stejně tak i pro další orgány. Vědci nedávno zjistili, že během spánku dochází k čištění od toxinů. Nedostatečný spánek urychluje proces odumírání mozkových buněk, což může vést k poškození paměti.

Vysoká spotřeba cukru ubližuje vašemu mozku

Příliš mnoho zkonzumovanému cukru přerušuje vstřebávání bílkovin a živin, to způsobuje podvýživu a může narušovat vývoj mozku. A nejen to, vysoké množství cukru v potravinách, které konzumujeme, nás zabíjí. Způsobuje obezitu a nadváhu i u malých dětí. Konzumujte cukr s rozmyslem a odnaučte se jíst zbytečně sladké potraviny.

Znečištěné ovzduší

mozekMozek potřebuje pro svou správnou činnost dostatečné množství kyslíku. Je největším spotřebitelem kyslíku v těle. Vdechování znečištěného vzduchu snižuje přísun kyslíku do mozku, čímž se dosahuje snížení účinnosti mozku. Dopřejte si dostatek kyslíku na procházce nebo na výletě, kde si užijete dostatek odpočinku. Každý člověk by měl jednou za čas odjet do civilizací nepolíbené přírody, kde je kyslíku a čistého vzduchu nejvíce.

Přemýšlejte

Váš mozek je jako sval, a pokud ho nebudete dostatečně posilovat, zakrní vám. Čím hlubší myšlenky, tím lepší výkony váš mozek vykonává, a tím zdravější bude do budoucna. To znamená, čtěte knihy, sledujte dokumentární filmy, hrajte nejrůznější hry, skládejte puzzle, myslete a váš mozek vám to ve stáří oplatí. Každá činnost, u které přemýšlíte, posílí váš mozek.

Soustřeďte se

Pokud se zabýváte nějakou činností, soustřeďte se jen na ni. Není vhodné, abyste se věnovali a soustředili na více věcí naráz. Vašemu mozku to jen ubližuje, neví, na co se má zaměřit dříve. Vyberte si, co je pro vás důležitější a na to se zaměřte, až činnost dokončíte, začněte s další. Budete si pamatovat, co jste dělali a vezmete si z činnosti mnohem více informací a zkušeností.

Procvičujte svůj mozek stejně jako své tělo. Je důležité udržovat si každou část vašeho těla v kondici a mozek máte na celý život jen jeden. Mozek a paměť pro vás bude jedinečnou oporou do konce života. Díky němu budete poznávat okolí, pamatovat si a budete nad věcmi stále přemýšlet. Čtěte i složitější knihy, nezáleží na tom, že jim do detailu nerozumíte, ale jde o to, že se porozumět snažíte. Tento článek vám má především vzkázat: Nebojte se přemýšlet!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button