Rady a tipyZdraví

Vyrobte si nápoj z jalovce, který pomáhá při cukrovce

Připravte si doma nápoj z jalovcových bobulí. Pomůže vám nejen upravit váš metabolismus a vyléčit zánět močového měchýře, ale optimalizuje i vaši hladinu cukru v krvi.

Jalovec obecný

Jalovec je keřovitou dřevinou, která je na území naší republiky viditelná jen ojediněle. Jeho aromatické plody se nazývají jalovčinky. Plody jalovce se suší a prodávají se nejčastěji ve formě koření, syrové jsou totiž příliš hořké. Ochucujeme s ním maso, omáčky a nádivky. Větvičky jalovce se používají k dochucení ginu. Jalovčinky mají silnou chuť a jsou používány jako lék v mnoha kulturách. Působí jako silná dezinfekce močových cest. Byly používány i indiány jako bylinný lék a používány i k léčbě cukrovky. Původní obyvatelé Ameriky je také používali jako účinnou ženskou antikoncepci.

Jalovec a cukrovka

Jalovec je antioxidant, který navozuje normální trávení, optimalizuje činnost ledvin a udržuje optimální hladinu cukru v krvi, účastní se metabolismu tuků a cukru a podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Jelikož jalovec udržuje hladinu cukru v krvi, doporučuje se při onemocnění cukrovkou, kdy pomáhá v přirozené léčbě. Dnes se obvykle jalovec používá při zánětu močového měchýře, plynatosti, křečích a revmatických bolestech ve svalech a kloubech. Laboratorně byl také prokázán účinek jalovce proti oparům, posílení napětí dělohy i schopnost snižovat hladinu krevního cukru. To je důležité, ale jeho trhání je u nás zákonem zakázáno.

Připravte si jalovcový nápoj:juniper-669793_960_720

Ingredience:

  • 0,5 kg jalovce (bobule)
  • 3 litry vody
  • 1 citron

Příprava:

Připravte si velkou zavařovací sklenici a do ni vsypte 0,5 kg jalovce a přidejte 3 litry vody. Vymačkejte šťávu z jednoho citronu a nechte odležet alespoň 4 dny. Výluh je připraven k pití, až když začnou bobule padat ke dnu. Nápoj si přislaďte a pijte šálek denně.

Vyzkoušejte účinky jalovcového nápoje i vy, pomůže vám nejen bojovat s cukrovkou, ale posílí váš organismus a bojuje i proti jiným nemocem, které postihují většinu naší populace.

Zdroj 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button