OstatníRady a tipy

Jak využít himalájské solné lampy k lepšímu spánku a ke zlepšení nálady?

Himalájská kamenná sůl má v domácnosti širokospektré využití. Její podoba nápadně velkého krystalu se dá využít na vaření nebo jako solná lampa. Himalájská sůl je ideální verzí k vašim zdravějším jídelníčkům, stejně jako sůl mořská. Solná lampa je však něčím daleko neobvyklejším. Představte si jí u sebe v interiéru. Neslouží tu jen jako okrasný prvek. Himalájská lampa dokáže zlepšit spánek i náladu.

Pomáhá i od jiných problémů

Bolí vás často hlava? Trpíte alergiemi nebo astmatem? Solná lampa zmírňuje projevy dýchacích potíží. Jen si vzpomeňte, jak vám bylo krásně v solné jeskyni. Kus přírody tak můžete mít i doma. V dnešní době nás tíží stav ovzduší a aniž bychom si to uvědomovali, sami přispíváme na vzniku elektromagnetického smogu (bezdrátová zařízení). Ten v nejhorším případě může způsobovat i rakovinu! Vytváří pozitivní ionty, které nejsou pro tělo vhodné. Solné lampy dokáží míru této intenzity neutralizovat.

11416228_1212048865488419_8595200735934764875_n

Chraňte svůj mozek a zbystřete svou mysl tím, že si domů pořídíte tuto nenáročnou společnici. Do okolí vysílá naopak ionty záporné, které se s těmi pozitivními přitáhnou jako magnet. Vzduch je rázem čistější, stejně jako vzduch po bouřce. Prach, alergeny, plísně a jiné dráždivé látky u vás nemají šanci. Vytvořte si doma vzdušnější a hravější prostředí, které vás bude nabíjet pozitivní energií.

2015-03-07_Pakistanisches,_sogenanntes_Himalaya-Salz_0399

Jak jsme se zmínili již na začátku, solná lampa je v podstatě blok soli. Ukrývá v sobě obvykle malou žárovku nebo prostor na svíčku. Levné napodobeniny hrají jen na design, vy přece chcete skutečný krystal. Účinek je velmi silný (pokud jste koupili dobře) a solná lampa se vám odmění zdravějším prostředím. Vaše migrény budou daleko mírnějšího rázu, nebudou vás tolik bolet klouby ani zlobit krevní tlak.

Zapnutá lampa uvolní záporné ionty a vzduch je v okolí vlhčí, což příznivě působí i na astmatické potíže. Dráždivý vzduch je nepříjemný a poznáte to zejména, když máte přetopeno.

Poklad v ložnicích

Málokdo z nás může s čistým svědomím říci, že každou noc spí jako malé nemluvně. Himalájská lampa vede k nerušenému spánku z toho důvodu, že zvyšuje přísun kyslíku do mozku, což dobře působí na pravidelnost spánku, ale i naší náladu, vyplaví se serotoniny. Na nočním stolku jí to bude slušet a v bezprostřední blízkosti z ní vytěžíte nejvíce.

Solná lampa je přírodní generátor záporných iontů, který zlepšuje kvalitu ovzduší i náladu. Relaxace vám usnadní vidět život zase růžovými brýlemi. Jsou určeny k odpočinku i k podávání lepších výkonů během dne. Na misce vah jsou tyto vlastnosti nedocenitelné a to je důvodem, proč si solné lampy pořizuje stále více lidí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button