Návod

Zima už skončila: Zjistěte, jak správně vyprat péřovou bundu

Napsáno od Jana Novotná

Zima je již u svého konce a určitě vám visí ve skříni peřové bundy, které vás v zimě zahřívaly. Co teď s nimi? Je na čase je vyprat a uschovat, aby byly připraveny na příští zimu. Víte, jak na to, abyste péřovou bundu nezničili?

Změna šatníku

Mnoho z nás přes zimu nosí péřové bundy, jsou pohodlné a dokonale zahřejí. Popravdě jsou to jedny z nejbezpečnějších a nejteplejších variant zimního oblečení. Po zimě je důležité bundy vyprat a náležitě uschovat. Doporučujeme preventivně používat ochranu proti molům, kteří by mohli vašemu oblečení, které uschováváte na delší dobu, pořádně uškodit.

clothes-stand-985387_1920

Jak prát péřovou bundu?

Dnes vám poradíme, jakým nejlepším a nejšetrnějším způsobem prát péřovou bundu a jak ji vysušit, aby znovu vypadala jako nová. Před praním se ujistěte, že máte pračku nastavenou na 30 stupňů a zapněte na vaší pračce režim ruční praní nebo režim pro citlivé oblečení. Nezapomeňte ani na zapnutí režimu extra máchání. Než dáte péřovou bundu do pračky, ujistěte se, že v kapsách nejsou papírové kapesníčky, apod. Zipy či knoflíky zapněte.

Tenisové míčky

Nyní dejte do pračky několik tenisových míčků. Míčky vyplní zbylý prostor v pračce a zabrání tomu, aby se peří v bundě shlukovalo. Jde o praktický trik, který minimalizuje místo v pračce a pomáhá bundě zachovat správné rozložení peří. Nastavte na pračce také minimální rychlost při ždímání. Vždy byste měli používat tekutý prací prostředek.

Bundu sušíme

Po vyprání můžete bundu sušit vedle radiátoru a pokud je slunečno, můžete ji pověsit ven na balkon. Zatímco se péřová bunda stále suší, měli byste s ní občas protřepat, aby se peří uvnitř bundy rovnoměrně rozprostřelo. Po usušení by měla být krásně nadýchaná, voňavá a řádně vypraná.

Nyní stačí, když se budete držet těchto několika rad, které vám pomůžou bezpečně vyprat vaší péřovou bundu.

O autorovi

Jana Novotná

Zanechte komentář

error: