Rady a tipy

Zima už skončila: Zjistěte, jak správně vyprat péřovou bundu

Zima je již u svého konce a určitě vám visí ve skříni peřové bundy, které vás v zimě zahřívaly. Co teď s nimi? Je na čase je vyprat a uschovat, aby byly připraveny na příští zimu. Víte, jak na to, abyste péřovou bundu nezničili?

Změna šatníku

Mnoho z nás přes zimu nosí péřové bundy, jsou pohodlné a dokonale zahřejí. Popravdě jsou to jedny z nejbezpečnějších a nejteplejších variant zimního oblečení. Po zimě je důležité bundy vyprat a náležitě uschovat. Doporučujeme preventivně používat ochranu proti molům, kteří by mohli vašemu oblečení, které uschováváte na delší dobu, pořádně uškodit.

clothes-stand-985387_1920

Jak prát péřovou bundu?

Dnes vám poradíme, jakým nejlepším a nejšetrnějším způsobem prát péřovou bundu a jak ji vysušit, aby znovu vypadala jako nová. Před praním se ujistěte, že máte pračku nastavenou na 30 stupňů a zapněte na vaší pračce režim ruční praní nebo režim pro citlivé oblečení. Nezapomeňte ani na zapnutí režimu extra máchání. Než dáte péřovou bundu do pračky, ujistěte se, že v kapsách nejsou papírové kapesníčky, apod. Zipy či knoflíky zapněte.

Tenisové míčky

Nyní dejte do pračky několik tenisových míčků. Míčky vyplní zbylý prostor v pračce a zabrání tomu, aby se peří v bundě shlukovalo. Jde o praktický trik, který minimalizuje místo v pračce a pomáhá bundě zachovat správné rozložení peří. Nastavte na pračce také minimální rychlost při ždímání. Vždy byste měli používat tekutý prací prostředek.

Bundu sušíme

Po vyprání můžete bundu sušit vedle radiátoru a pokud je slunečno, můžete ji pověsit ven na balkon. Zatímco se péřová bunda stále suší, měli byste s ní občas protřepat, aby se peří uvnitř bundy rovnoměrně rozprostřelo. Po usušení by měla být krásně nadýchaná, voňavá a řádně vypraná.

Nyní stačí, když se budete držet těchto několika rad, které vám pomůžou bezpečně vyprat vaší péřovou bundu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button