MinerályRady a tipy

4 staré lidové recepty pro mladistvý vzhled z různých koutů světa

Již v dávných dobách žili alchymisté a léčitelé, kteří se snažili vytvořit elixír nesmrtelnosti, dlouhověkosti a krásy. I když dodnes neznáme lék na nesmrtelnost, vzniklo z jejich díl mnoho léčivých receptů, které se používají dodnes. Pojďme se společně podívat, které recepty to jsou.

Elixír mládí z orientu

Na tento elixír budete potřebovat:

  • 100 ml citrónové šťávy
  • 200 ml medu
  • 50 ml olivového

Ingredience dobře promíchejte a vzniklý elixír popíjejte každé ráno, vždy jednu lžíci na lačný žaludek. Pokud si chcete připravit elixír každé ráno čerstvý, smíchejte 1 lžičku čerstvé citrónové šťávy se 2 lžičkami medu a půl lžičkou olivového oleje.

Při pravidelném používání tohoto léku bude vaše pleť působit mladším dojmem. Zlepší se její stav, zamezí se vzniku nových vrásek a vyhladí ty staré. Lék dokáže zlepšit i trávení a dokonce u některých případů potlačil vznik sklerózy.

Léčivá voda starých Tibeťanů

stones-382647_960_720Při výrobě této vody nebudete potřebovat nic jiného, než pitnou vodu a léčivé kameny. Do džbánu naskládejte očištěné krystaly, růženíny, ametysty, karneoly a acháty a zalijte vroucí vodou. Takto nechejte vodu 8 – 10 hodin odpočívat na slunci. Nápojem pijte denně po 2 – 3 šálkách. Dá se používat i jako pleťová voda.

 

Účinky této vody jsou následující: voda omlazuje, dodává vitalitu a slouží jako prevence před různými onemocněními. Při lokální aplikaci vypíná pokožku, vyhlazuje vrásky a léči otoky a popáleniny.

Kavkazský nápoj dlouhověkosti

Na nápoj pocházející z oblasti Kavkazu budete potřebovat:

  • 25 g kořene fenyklu
  • 1 litr vroucí vody

Kořen vhodíme do vroucí vody a vaříme asi 2 minuty. Poté stáhneme z ohně a necháme 10 minut odležet. Přecedíme a můžeme podávat. Pravidelná denní dávka by se měla skládat ze 3 šálků. Fenykl je známý pro své léčivé účinky především v trávicím traktu. I když vám nemůžeme zaručit dlouhověkost, s touto bylinkou stoprocentně zaženete všechny problémy týkající se trávení.

Egyptský čaj

Ve starověkém Egyptě byl velice populární čaj ze Súdánské růže, tedy z ibišku. Archeologové našli jeho pozůstatky v pyramidách a i dnes se těší velké popularitě. Ibišek je bohatý na antioxidanty, které chrání kůži před stárnutím. Pitím tohoto čaje umožníte svému tělu vypadat mladě a krásně. Ibišek se běžně prodává v prodejnách s čajem, proto není potřeba rozepisovat podrobný recept.

Jak jste se již několikrát přesvědčili, recepty od našich babiček jsou účinnější právě proto, že dokázali léčit několik generací a stále působí mnohem lépe, než přípravky z lékáren. Sáhněte do minulosti ještě hlouběji a vyzkoušejte některý z těchto léčivých receptů na sobě.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button