KrásaRady a tipy

Uvolněte své tělo pomocí lymfatické masáže

Masáže bývají velice příjemnou odměnou, které dokáží tělo uvolnit a navodit stav relaxace. Slyšeli jste ale už o lymfatické masáži? Jedná se o druh masáže, díky které si naše tělo nejen úžasně odpočine, ale dá se považovat i za kosmetický zákrok. Díky této masáži totiž můžete odstranit celulitidu, nebo zabránit řadě nepříjemných problémů.

Co je lymfatický systém

O lymfatickém systému už určitě slyšel každý. Víte ale, k čemu je lymfatický systém dobrý a proč je masáž této části těla tak důležitá? Lymfatický systém je rozložen po celém našem těle a kopíruje cévní systém. V lymfě proudí míza, která je poháněna svaly, dýcháním a pulsováním cév. Tato míza je hlavním producentem naší obranyschopnosti. Ovšem nefunguje-li správně, podílí se na vzniku řady onemocnění. Oslabený lymfatický systém poznáme podle otoků, které začínají na kotnících a pomalu postihují celé tělo.

Před masáží

Pokud trpíte virovým, či bakteriálním onemocnění, tuto masáž vám nedoporučujeme. Rozprouděním lymfatického systému rozšíříte škodlivé látky po celém těle a váš stav by se tak mnohem zhoršil. Nehodí se ani pro ty, kteří trpí srdeční vadou, onemocněním ledviny, hyperfunkcí štítné žlázy, nebo vysokým krevním tlakem.

Jak na masáž

Jestli chcete správně rozproudit lymfatický systém, je ideální zajít si ke specialistovi na masáž lymfy. My vám ale dnes přinášíme pár jednoduchých kroků, s nimiž lehce rozproudíte lymfatický systém sami.

  1. Nad klíční kostí udělejte pět až sedm jemných kroužků, kterými aktivujte nejdůležitější body lymfy.
  2. V dalším kroku přiložte dlaně na krk ze strany a jemně jimi kružte ve směru šipky. Lymfa tak bude proudit ze strany krku ke klíční kosti.
  3. Nyní přiložte prsty k zadní části krku a pod temeno hlavy. Kroužky masírujte lymfu.
  4. Dále pokračujte v podpaží, kde krouživými pohyby obnovíte tok lymfy v oblasti rukou, dekoltu a prsou.
  5. Proti otokům a celulitidě udělejte 10 kroužku v tříslech směrem na vnitřní stranu stehna. Mezi jednotlivými kroužky počkejte vteřinovou pauzou.
  6. V posledním kroku masírujte lymfu v podkolenních jamkách opět se vteřinovými pauzami.

Masáž musí být velice jemná a příjemná. Díky masáži rozproudíte lymfu a posilníte svou obranyschopnost.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button