KrásaRady a tipy

NÁVOD: Domácí scrub s bambuckým máslem a třtinovým cukrem

Bambucké máslo je dokonalým pomocníkem, který vám dopomůže ke zdravé a mladě vypadající pleti. Vyzkoušejte si přípravu domácího scrubu z bambuckého másla a třtinového cukru. Není nic jednoduššího než si připravit domácí výrobek a vyhnout se průmyslově vyráběným produktům, které obsahují často chemické látky a zatěžují životní prostředí. 

Co je to tělový scrub?

Tělový scrub je velmi podobný peelingu, ale o něco hrubší a hodí se spíše na tělo než na obličej. Je úžasným prostředkem relaxace a dokonale očistí vaše tělo. Pečuje o vaši pokožku, prokrví ji, zbaví odumřelých kožních buněk a dodá výživné látky, které po celém dni potřebuje. Základem scrubu je vždy olej či bambucké máslo. Scrub si můžete připravit také z oleje kokosového, mandlového, jojobového či olivového oleje či různé druhy olejů míchat. Každý z olejů má odlišné vlastnosti a vašemu tělu přináší jinou dávku výživy. K oleji přidáváte libovolné ingredience, například cukr, sůl, nasekané mandle či jiné oříšky, rozdrcená kávová zrna apod. Velmi záleží také na tom, jak moc chcete scrub hrubý.

Bambucké máslo a pokožka

Bambucké máslo je dokonalé pro vaši pokožku, je bohaté na vitamín A, D, E, nenasycené mastné kyseliny, fytosteroly a další látky. Bambucké máslo je nenápadná nažloutlá hmota, která nemá žádnou vůni a její konzistence je hutná. Dobře se vstřebává do pokožky, kterou skvěle vyživuje. Pro vaši pleť je to poklad, který pečuje o pokožku, hojí jizvy, spáleniny a chrání ji před vnějšími vlivy. Bambucké máslo svým původem z Afriky je známé také pod názvem karité. Máslo vzniká tak, že se zpracovávají plody máslovníku, které se podobají našim kaštanům, vyloupou se a následně se rozemelou, vzniklá směs se dále ještě vaří do své hutné konzistence. Tímto způsobem vzniká především v Ghaně a Senegalu bambucké máslo.

Domácí scrub s třtinovým cukrem

  • 1/2 šálku třtinového cukru
  • 1/4 olivového či kokosového oleje
  • 1 lžíce bambuckého másla
  • 5 kapel levandulového esenciálního oleje
  • 1/2 čajové lžičky citronové šťávy či silice

Všechny ingredience smíchejte v malé misce. Pro lepší výsledek můžete směs při míchání opatrně zahřát v kastrůlku. Umístěte směs do připravené nádoby a nechte ztuhnout. Používejte na tělo dvakrát až třikrát týdně. Tento scrub má osvěžující vůni díky citronové silici a hodí se i jako originální dárek.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button