PrevencePřírodní léčbaRady a tipyZdraví

Psyllium je velkým pomocníkem především při zácpě

Psyllium je doplněk běžně používaný k léčbě zácpy nebo jiných střevních potíží (syndrom dráždivého tračníku).

Je to forma vlákniny, která se vyrábí ze slupek semen rostliny Plantago ovata.

Psyllium je objemotvorné projímadlo, které působí tak, že absorbuje vodu ve střevech a tvoří objemnou stolici, která se snadněji vyloučí.

Někdy se psyllium používá také spolu s dietou a cvičením, aby pomohlo snížit hladinu cholesterolu.

S čím psyllium nekombinovat?

Při míchání se vyvarujte vdechování prachu z prášku psyllium. Vdechování prachu psyllia může způsobit alergickou reakci.

Pokud užíváte psyllium jako součást léčebného plánu na snížení cholesterolu, vyhněte se konzumaci potravin s vysokým obsahem tuku nebo cholesterolu nebo vaše celková léčba nebude tak účinná.

bricho-bolest-zacpa

Jak psyllium užívat, aby bylo efektivní

Používejte psyllium (metamucil) přesně podle pokynů na obalu nebo podle pokynů svého lékaře. Nepoužívejte ve větším nebo menším množství nebo déle, než je doporučeno.

Používejte přesně podle pokynů na etiketě nebo podle pokynů svého lékaře.

Laxativa mohou být návyková, pokud se používají příliš často nebo příliš dlouho.

Psyllium může nabobtnat v krku a způsobit dušení, pokud ho nezapijete dostatečným množstvím tekutiny. Pijte dostatek tekutin každý den, abyste zlepšili pravidelnost střev.

Zapijte psyllium s plnou sklenicí vody nebo jiné tekutiny.

Polykejte tobolky psyllia jednu po druhé.

Psyllium prášek musí být smíchán s tekutinou, než jej užijete. Suchý prášek nepolykejte. Smíchejte se sklenicí vody nebo ovocné šťávy. Zamíchejte a ihned tuto směs vypijte. Přidejte do sklenice ještě trochu vody, jemně promíchejte a hned vypijte.

Psyllium obvykle vyvolá pohyb střev během 12 až 72 hodin.

Bez doporučení lékaře neužívejte psyllium déle než 7 dní v řadě. Používání laxativ příliš často nebo příliš dlouho může způsobit vážné zdravotní problémy s vašimi střevy.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button