KrásaRady a tipy

Toužíte po zářivě bílých zubech? Vyzkoušejte tyto jednoduché postupy

Po zářivě bílých zubech touží každý, kdo chce vypadat dobře. Oslnivým úsměvem upoutáte hned na první dojem. Avšak ne vždy jsme s barvou našich zubů spokojení. A tak mnozí z nás podstupují různé bělení zubů, které je buď finančně náročné, nebo ničí zubní sklovinu. Bílých zubů můžete ale docílit i jednodušší cestou a to pomocí domácích přípravků a produktů.

Co způsobuje žluté zuby?

Za žlutými zuby stojí mnoho příčin. Může jí být genetika, konzumace tmavých nápojů, jako je káva, černý čaj, nebo červené víno, kouření, nebo špatná ústní hygiena. Abyste docílili čistě bílých zubů, je potřeba se vyvarovat, nebo alespoň konzumovat minimálně tyto potraviny a zároveň vyzkoušet některou z metod domácího bělení.

Jak bělit zuby

Soda

Jedlá soda je mírně abrazivní složka, která díky své hrubosti a čistícím látkám vybělí náš chrup během několika minut. Namočený zubní kartáček ponořte do jedlé sody a čistěte si jím zuby po dobu asi tří minut. Jedlou sodu můžete přidat i do zubní pasty. Jak jsme již napsali, jedlá soda zuby lehce obrousí, a proto tuto metodu praktikujte maximálně jednou týdně.

Jahody

Jahody obsahují kyselinu listovou, která pomáhá při čištění. Za zářivě bílými zuby stojí i vitamín C, který ničí usazený plak na zubech. Ovšem za samotné bělení může nejvíce kyselina jablečná.

Asi půl hrsti jahody omyjte a rozmačkejte do kaše. Přidejte trochu jedlé sody a naneste na zuby. Nechte asi půl minut působit a poté zuby kartáčkem vyčistěte. Bohatě postačí jedna minuta.

Dalším způsobem, jak čistit zuby je smícháním jahod a mořské soli, která díky své drsnosti odstraní nevzhledné skvrny.

Oba tyto postupy praktikujte maximálně jednou týdně.

Jablečný ocet

Stejně jako v jahodách, i v jablečném octu je hojně zastoupena kyselina jablečná. Ta dokáže odstranit zažloutlá místa a skvrny ze zubů. Stačí, když smícháte jeden díl jablečného octa se dvěma díly vody. Vzniklou směsí vyčistěte dutinu ústní stejně jako ústní vodou.

Druhým způsobem je smíchání 1 lžičky jablečného octa a 2 lžiček jedlé sody. Vzniklá směs by měla být tekutá jako pasta. Naneste ji na půl minuty na zuby a po dobu maximálně dvou minut je vyčistěte.

Kokosový olej

V poslední době zaznamenalo velký boom kloktání kokosového oleje. Mnozí uvádějí, že je to jeden z nejlepších způsobů k přirozeně bílým zubům. Je to především z důvodu přítomnosti kyseliny laurové, která pomáhá kokosovému oleji zabít nechtěné bakterie a zesvětlit zuby. Spolu s tím snižuje plak na zubech a zabraňuje zánětu dásní.

Postup je velmi jednoduchý. Jakmile se probudíte, dejte si do pusy asi lžíci kokosového oleje a kloktejte po dobu 20 minut. Nakonec si vyčistěte zuby. Tento postup vůbec neničí sklovinu, a proto ho lze používat každý den.

Aktivní uhlí

Posledním způsobem, jak po domácku bělit zuby, je za pomocí aktivního uhlí. Tento přírodní lék obsahuje totiž látky, které dokážou absorbovat a vypuzovat toxiny. V naší dutině ústní tak ničí veškerý usazený plak a zabíjí bakterie.

Na vlhký kartáček nasypte trochu aktivního uhlí a vyčistěte si jím zuby. Čistěte po dobu dvou minut a poté důkladně vypláchněte. Černé uhlí můžete přidat i do pasty, a poté postupovat stejným způsobem. Tuto metodu můžete opakovat dvakrát za týden.

Měli byste si uvědomit, že kromě metody s kokosovým olejem, všechny jiné, ať už přírodní, nebo chemické narušují zubní sklovinu. Záleží jen na vás, zda tolik toužíte po bílých zubech, nebo dáte raději přednost svému zdraví. Rozhodně nedoporučujeme v případě, máte-li problémy se zuby, nebo jsou-li vaše zuby velmi citlivé.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button