KrásaZdraví

Objevte sílu esenciálního oleje NEROLI

Esenciální olej, silice, neroli se vyrábí z květů hořkého pomerančovníku. Jejich vůně je silná, mísí se v ní opojná vůně citrusů a květin. A nejen vůně esenciálního oleje, ale i jeho účinky na lidský organismus vás zaujmou. Tento esenciální olej má totiž silný vliv na nervovou soustavu, zlepšuje náladu a zbavuje pocitu smutku, snižuje krevní tlak a hladinu kortizolu.

Hořký pomerančovník

Esenciální olej neroli se vyrábí z květů pomerančovníku hořkého, které opravdu nádherně voní. Zajímavé je, že pomerančovník hořký produkuje až 3 druhy různých esenciálních olejů. Jeden se připravuje ze slupek pomeranče, druhý z listů a třetí z bílých květů. Hořký pomerančovník je původem z východní Afriky a tropické Asii. Dnes se již pěstuje v celém Středomoří, dokonce i v Kalifornii. Zdravý strom hořkého pomerančovníku může vyprodukovat až 30 kg čerstvých květů.

Zdravotní výhody silice neroli

Hlavními složkami esenciálního oleje neroli je linalol (28,5 %), linalyl-acetát (20%), nerolidol (9%), limoneme (4,5%) a a-terpineol (5%).

  1. Léčí zánět: Esenciální olej z neroli je účinným pomocníkem v boji proti zánětu a bolestem. Redukuje akutní i chronický zánět a pomáhá s jeho léčbou.
  2. Vliv na stres: Pokud budete olej neroli inhalovat, dopřejete si uvolnění a zapomenete na stres. Olej má dokonce vliv i na ženy během menopauzy. Zmírňuje příznaky menopauzy, zvyšuje sexuální touhu a snižuje krevní tlak u žen po menopauze.
  3. Krevní tlak a hladina kortizolu: Jak už bylo řečeno, vdechování esenciálního oleje neroli pomáhá snižovat krevní tlak a hladinu kortizolu v krvi.
  4. Antimikrobiální účinky: Podle výzkumů v sobě chemické složení esenciálního oleje neroli ukrývá antimikrobiální a antioxidační účinky.
  5. Péče o pokožku: Zařaďte esenciální olej neroli do své zkrášlující rutiny. Olej regeneruje kožní buňky, zlepšuje pružnost pokožky a pomáhá udržovat správnou rovnováhu pleti. Díky svým schopnostem pomáhá olej hojit jizvy, strie a zbavuje vás vrásek. Má hojivé a uklidňující vlastnosti, může být použit i na kožní vyrážky.
  6. Proti křečím: Silice neroli obsahuje biologicky aktivní složky, které pomáhají k zástavě křečí.

Jak olej používat?

Neroli silici můžete zakoupit jako stoprocentně čistý esenciální olej nebo za levnější cenu ve formě již zředěné například jojobovým olejem. Záleží na vás, kolik chcete do oleje investovat. Čistý esenciální olej voní silněji a je vhodný při výrobě domácích parfémů, do difuzérů a aroma lamp. Nicméně pro péči o pokožku je vhodný koupit olej neroli obsažený již v jiném pleti prospěšném oleji.

Pokud si chcete vyčistit hlavu, zbavit se stresu a navodit pocit uvolnění, aplikujte olej z neroli do aroma lampy a dýchejte. Zavřete oči a odpočívejte. Abyste si přivodili klidný spánek, pokapejte vatový tamponek silicí neroli a vložte do povlaku na polštář. Olej navodí klidný bezesný spánek. Olej neroli je vhodný i na léčbu akné, díky jeho antibakteriálním vlastnostem.  Navlhčený vatový tampon pokapejte olejem neroli a jemně s ním problémové části pleti vyčistěte. Pokud si pár kapek silice neroli nakapete do difuzéru, bude čistit vzduch, ať už jste doma či v kanceláři. Pomáhá i od pocitu smutku a deprese, což se vám v práci může někdy hodit. Pokud vás bolí hlava, naneste pár kapek silice na studený obklad a položte na čelo. Olej z neroli snižuje krevní tlak, proto je vhodná pro osoby, které trápí vysoký krevní tlak. Pro regeneraci pokožky smíchejte silici neroli s vaším pleťovým krémem. Abyste se zbavili předmenstruačních bolestí, nakapejte pár kapek silice do vaší koupele či s ní potírejte podbřišek. Olej neroli přidejte i do tělového krému, abyste se zbavili strií a jizviček.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button